Rzeszów - Piątek, 09.05.2025
Reklama

Targi rzemiosła Wzory po raz pierwszy w Rzeszowie

Dodano: /

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend w stolicy Podkarpacia po raz pierwszy odbędą się Targi rzemiosła WZORY, czyli święto designu, rzemiosła i sztuki użytkowej. Swoje wyroby zaprezentuje ponad 100 wystawców.

WZORY to targi, które promują polską sztukę użytkową, łącząc tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym designem. Jest to idealne miejsce dla miłośników unikalnych przedmiotów.

Podczas rzeszowskiej edycji targów swoją ofertę zaprezentuje ponad 100 wystawców, a wśród nich m.in. Studio Trelena, Robię Co Mogę, del Cane, Bieszc, zanka, Le Pinne ceramika, Coverlover, Eddasilk, OtSzyciowanki, Ceramikarnia UULI, Artesano Ceramika, Motka Bag, Koda Filcemona. Na stoiskach dostępna będzie biżuteria, ceramika, naturalne kosmetyki, moda, dodatki, grafiki i plakaty, książki, świece oraz rośliny.

W programie wydarzenia zaplanowano również liczne warsztaty dla dzieci i dorosłych. Dla zwiedzających dostępna będzie także strefa eko żywności z produktami na wielkanocny stół.

Program warsztatów, które odbędą się podczas targów:

12 kwietnia (sobota)

11:00–13:00 Eliksiry młodości – olejki eteryczne i serum ujędrniające dla Twojej skóry

Warsztaty poprowadzi Weronika Rudnicka, dyplomowana Aromaterapeutka i Praktykantka Ayurvedy. Absolwentka Yorkshire School of Natural Healing w Anglii, School of Ayurveda and Panchakarma, Indie i Medical School w Krakowie. Od 12 lat prowadzi SHAMAMA THERAPY – Aromaterapia, Masaż, Warsztaty i Kosmetyki Naturalne.

13:00–14:30 Fotokolaże Rzeszowskie zorganizowane przez Rzeszowski Inkubator Kultury

Archiwalne i współczesne fotografie przedstawiające miasto Rzeszów potraktujemy jako punkt wyjścia do działań twórczych. Zdjęcia wykonane przez rzeszowskich fotografów poddamy własnej interpretacji i wykorzystamy do stworzenia analogowych fotokolaży.

15:00–17:00 Warsztaty Kaligraficzne

Poznaj podstawy tworzenia liter, ucząc się krok po kroku, jak budować ich formy. Dowiedz się także, jakich narzędzi używać, by pisanie stało się przyjemniejsze i bardziej komfortowe. Podczas warsztatów każdy będzie miał okazję ćwiczyć i rozwijać swoje umiejętności pod okiem prowadzącej. To wspaniała okazja, by odkryć radość z pisania!
Warsztaty poprowadzi Monika Krzysiak z Owak Studio.

17:00–18:15 Warsztaty tworzenia lamp-kwiatów z krepiny – stwórz magiczną dekorację!

Wyjątkowe warsztaty rękodzielnicze, podczas których odkryjesz sztukę tworzenia lamp w kształcie kwiatów z krepiny! To doskonała okazja, by połączyć kreatywność z praktycznym rzemiosłem i własnoręcznie wykonać dekorację, która rozświetli wnętrze w niepowtarzalny sposób.
Warsztaty poprowadzi Olga Puźniak z Mikroogrody.

13 kwietnia (niedziela)

11:00–13:00 Warsztaty z upcyklingu: Stwórz własną aplikację na ubrania!

Podczas zajęć uczestnicy nauczą się tworzyć unikalne, ręcznie szyte aplikacje z materiałów z odzysku, które później można wprasować lub przyszyć do ulubionych ubrań. To doskonała okazja, by poznać podstawy upcyklingu, pobawić się teksturami i kolorami oraz stworzyć coś absolutnie niepowtarzalnego.
Warsztaty poprowadzi PANSZYMONKOT – to marka, w której rzemiosło spotyka się ze sztuką. Jej twórca, Szymon Kot, eksploruje granice krawiectwa artystycznego, tworząc unikalne akcesoria inspirowane naturą i wielkimi dziełami malarstwa.

13:30–15:30 Warsztaty wiosennej pielęgnacji – naturalne przygotowanie na lato!

Wyjątkowe warsztaty, podczas których stworzymy dwa w 100% naturalne kosmetyki – cytrusowy peeling do ciała i rozmarynowy spray do włosów – idealne do wiosennej regeneracji skóry i włosów. Po zimie nasze ciało potrzebuje odżywienia, pobudzenia i troski – a my zadbamy o nie w sposób naturalny, korzystając z najwyższej jakości olejków eterycznych marki doTERRA.

Warsztaty poprowadzi Joanna Naróg z szeptucha_asia.

16:00–17:30 Fotokolaże Rzeszowskie zorganizowane przez Rzeszowski Inkubator Kultury

Archiwalne i współczesne fotografie przedstawiające miasto Rzeszów potraktujemy jako punkt wyjścia do działań twórczych. Zdjęcia wykonane przez rzeszowskich fotografów poddamy własnej interpretacji i wykorzystamy do stworzenia analogowych fotokolaży.


W sobotę i niedzielę, co godzinę, HUB360 wraz z Tool4You.pl, Wolfcraft i Lange Łukaszuk zapraszają na rodzinne warsztaty wycinania i ozdabiania drewnianych jajek  „Ubierz swoje wielkanocne jajo”.

Targi rzemiosła WZORY odbędą się w dniach 12 i 13 kwietnia 2025 r. w hali Podpromie. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 15 zł. Dzieci i młodzież wchodzą bezpłatnie.

Godziny otwarcia:
• Sobota: 11:00 – 19:00
• Niedziela: 11:00 – 18:00

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

XII Narodowe Czytanie i piknik czytelniczy w Ogrodach Bernardyńskich

Podczas 12. odsłony akcji będziemy czytać wspólnie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Aktualności

Otwarcie Senioraliów Rzeszowskich. Koncert Izabeli Trojanowskiej i barwny korowód

W najbliższą niedzielę, 9 września na rzeszowskim Rynku odbędzie się wielkie otwarcie tegorocznych Senioraliów Rzeszowskich. Główną atrakcją wydarzenia będzie koncert Izabeli Trojanowskiej. Uroczystość poprzedzi barwny korowód seniorów.

Aktualności

Cezary Łazarewicz spotka się z czytelnikami w Ogrodach Bernardyńskich

Przed nami ostatnie spotkanie z cyklu „Letnie Ogrody Literackie”, organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Tym razem z czytelnikami spotka się Cezary Łazarewicz.

Aktualności

XX Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych "O Laur Rzecha"

Już po raz 20. Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej „Promotor” we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Rzeszowie zapraszają do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha”. Zgłoszenia trwają do 22...

Aktualności

"Matki równoległe" Almodovara w Letnim Ogródku Kulturalnym

W najbliższy piątek, 8 września o godz. 20:00 odbędzie się ostatni w tym sezonie pokaz plenerowy w Letnim Ogródku Kulturalnym. Na placu przy budynku Estrady Rzeszowskiej (ul,Jagiellońska 24) będzie można obejrzeć film...

Aktualności

RWF2023. Wojna w Ukrainie na fotografiach Wojciecha Grzędzińskiego

Plenerowa wystawa fotografii Wojciecha Grzędzińskiego otworzy tegoroczną edycję wydarzenia pn. „“Patrz!Szeroko - V Rzeszowski Weekend Fotografii”. Wernisaż odbędzie się w najbliższą sobotę, 2 września 2023 r. w ogrodzie Letniego Pałacu Lubomirskich w...

Aktualności

Senioralia Rzeszowskie 2023. Ponad 40 wydarzeń na terenie całego miasta [PROGRAM]

Tygodniowy cykl zainauguruje występ Izabeli Trojanowskiej na rzeszowskim Rynku. Finał odbędzie się na miejskich Bulwarach, gdzie wystąpi ikona polskiej muzyki Małgorzata Ostrowska.

Aktualności

Dwa koncerty w Rzeszowie na finał Podkarpackiego Festiwalu Osób Wyjątkowych. Wystąpi m.in. Mikromusic

W drugi weekend września w Rzeszowie odbędzie się finał tegorocznej edycji Podkarpackiego Festiwal Osób Wyjątkowych. W programie m.in. dwa koncerty.

Reklama