Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Tubis Trio & Magdalena Kumorek zainaugurują Podkarpacką Jesień Jazzową

Dodano: /

15 września 2020 r. o godz. 19:00  w Sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury odbędzie się koncert inauguracyjny Podkarpackiej Jesieni Jazzowej. Wystąpi Zespół Tubis Trio & Magdalena Kumorek.

Żeński pierwiastek tego związku w osobie Magdaleny Kumorek wnosi wrażliwość na synergię słowa i melodii w piosence. Wokalny warsztat aktorki oparty jest o jej wieloletnią pracę na muzycznej scenie. Jednym z jej ważnych etapów była autorska płyta „Śmiercie” z muzyką skomponowaną przez wokalistkę do słów wspaniałego polskiego poety Bolesława Leśmiana.

Męski element tego mariażu - Tubis Trio - to jeden z najbardziej oryginalnych, prężnie rozwijających się w ostatnich latach zespołów jazzowych. Ich kompozycje z płyty „THE TRUTH”, czy ostatniej „SO US”, docenia wielu recenzentów. Podkreślają oni, że twórczość Tubis Trio „ocieka wręcz radością gry, ferią melodyjnych, niezwykle chwytliwych fraz, oferując słuchaczom zaraźliwie pogodne dźwięki, bez uszczerbku dla muzycznej inteligencji samych utworów” (Geno Thackara „All About Jazz”). Tubis Trio czyli Maciej Tubis, Paweł Puszczało oraz Przemek Pacan, to radość, przebojowość, wirtuozeria gry i niepowtarzalne brzmienie.

Rzec by zatem można, że „Komeda. Perspektywa Nova.” to muzyczna poślubna podróż, wspólne poszukiwanie nowej wersji popularnych i lubianych piosenek Krzysztofa Komedy. Niepowtarzalne „Tubisowe” radosne brzmienie, duża doza zabawy formą i melodią Komedowych piosenek, a także świetne teksty autorstwa Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego w interpretacji Magdaleny Kumorek, to ciekawa, niebanalna propozycja rzucająca nowe światło na twórczość Komedy w 50. rocznicę jego śmierci.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Grad złotych medali dla zespołu "Uśmiech" z MDK

Dwukrotne Grand Prix dla zespołu "Uśmiech" podczas Grand Prix Polski Dance – Września 2019

Aktualności

Nela Mała Reporterka spotka się z czytelnikami. Specjalnie otworzą Galerię wcześniej

„Nela w krainie orek” to najnowsza książka Neli Małej Reporterki. Z okazji jej premiery, Autorka spotka się z czytelnikami w Empiku w Galerii Rzeszów, już w sobotę, 14 grudnia.

Aktualności

ENEMEF: Maraton Gwiezdnych Wojen z premierą nowej części

20 grudnia w Multikinie odbędzie się Maraton Gwiezdnych Wojen z premierą najnowszej części.

Aktualności

Polska komedia romantyczna i liczne atrakcje w grudniowym Kinie Kobiet

Luźna atmosfera seansu ma już swoje stałe fanki! Z myślą o kobietach w ramach Kina Kobiet dobierany jest film wieczoru oraz atrakcje przed seansem.

Aktualności

Minimalizm na fotografiach. Zbiorowa wystawa w Galerii Nierzeczywistej

13-go grudnia 2019 r. o godz. 18:00 w Galerii Nierzeczywistej RSF w Rzeszowie odbędzie się uroczysty wernisaż kolejnej międzynarodowej zbiorowej wystawy fotograficznej, podczas której zaprezentowane zostaną zdjęcia fotografów z Polski i Ukrainy.

Reklama