Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

W maju rusza Letni Ogródek Kulturalny. Wiemy, kto zagra pierwszy koncert

Dodano: 22.04.2022 r. / ViC

W maju po raz pierwszy w Rzeszowie wystąpi grupa Rozen. Koncert odbędzie się w ramach Letniego Ogródka Kulturalnego – inicjatywy Rzeszowskiego Inkubatora Kultury.

13 maja 2022 r. na placu przed budynkiem Estrady Rzeszowskiej przy ul. Jagiellońskiej 24 odbędzie się pierwszy tegoroczny koncert w ramach Letniego Ogródka Kulturalnego. Wystąpi grupa Rozen. Będzie to ich pierwszy występ w naszym mieście. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 20:00.

Rozen to czwórka przyjaciół grających muzykę z pogranicza indie folku i popu. Ich twórczość to wyraziste połączenie ciepłego wokalu, gitary elektrycznej, skrzypiec, wiolonczeli i perkusji. W swoich utworach dotykają uniwersalnych doświadczeń - miłości, tęsknoty, nadziei czy straty.

Zespół powstał z inicjatywy wokalisty, gitarzysty i autora tekstów Andrzeja Rozena, który na co dzień jest strategiem w agencji brandingowej, a muzyczną pasję odkrył przez przypadek. Oprócz Andrzeja Rozena w skład zespołu wchodzą skrzypaczka Karolina Matuszkiewicz, wiolonczelista Dominik Frankiewicz oraz perkusista Kacper Majewski.

W 2021 roku zespół wydał swoją debiutancką płytę.

Letni Ogródek Kulturalny to inicjatywa Rzeszowskiego Inkubatora Kultury organizowana od 2017 roku. W sezonie letnim, pod gołym niebem, w przestrzeni przed budynkiem Estrady Rzeszowskiej przy ul. Jagiellońskiej 24, organizowane są różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, w tym m.in. koncerty, kino plenerowe, potańcówki czy wyprzedaż garażowa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

„Otwieranie róży” - spotkanie poetyckie z Dorotą Kwoką i Stachem Ożogiem

14 lutego o godz. 18:00 w filii nr 16 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie (ul. Gromskiego 10C), odbędzie się spotkanie poetyckie pn. Otwieranie róży. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wysłuchać...

Aktualności

Japonia w obiektywie Krystiana Bielatowicza i Wacława Nowackiego. Nowe wystawy w GFMR

„Moments” Krystiana Bielatowicza oraz „MA” Wacława Nowackiego – to dwie nowe wystawy prezentowane w przestrzeni Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. Obydwie poświęcone są Japonii. Będzie je można oglądać do 17 lutego.

ferie w mieście

Rzeszowski Zamek ponownie otwarty dla zwiedzających

Podczas ferii będzie możliwość zwiedzania wnętrz rzeszowskiego zamku. Spacery dedykowane całym rodzinom, będą organizowane przez Rzeszowskie Piwnice w dniach 17 i 24 lutego 2025 r. Udział w zwiedzaniu jest płatny.

Aktualności

„Nie ma nudy na dzielnicy”. Prezydent Rzeszowa ogłosił konkurs

RZESZÓW. „Nie ma nudy na dzielnicy” – to projekt wybrany do realizacji przez mieszkańców podczas ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na to zadanie zarezerwowana jest kwota 50 tys. zł.

Aktualności

Koncert z muzyką francuskich kompozytorów rozpocznie II część 70. sezonu artystycznego w Filharmonii Podkarpackiej

Piątkowy koncert w Filharmonii Podkarpackiej otworzy II część jubileuszowego, 70. Sezonu artystycznego. Tego wieczoru w sali widowiskowej zabrzmi muzyka francuskich kompozytorów. Solistką wieczoru będzie francuska wiolonczelistka Astrig Siranossian. Orkiestrę poprowadzi pochodzący z...

Aktualności

Dwa rzeszowskie zespoły na kolejnym koncercie poprzedzającym Rockową Noc

Organizatorzy najgłośniejszego festiwalu w Rzeszowie ogłosili wykonawców kolejnego koncertu w ramach cyklu Rockowa Noc from the Basement. 22 marca w Rzeszowskich Piwnicach zagrają SARS i TOWOT.

Aktualności

Utwory Abby i innych legendarnych zespołów w symfonicznych aranżacjach

Soliści, orkiestra, tancerze - łącznie ponad 50 osób na scenie przeniesie słuchaczy w czasy największych hitów disco i pop podczas wyjątkowego koncertu w FIlharmonii Podkarpackiej pn. "Abba i inni symfonicznie".

Reklama