Rzeszów - Poniedziałek, 11.08.2025
Reklama

W rejonie dworca powstało kameralne kino z kawiarnią. Gościem otwarcia będzie Marian Dziędziel

Dodano: /

W piątek, 31 maja 2019 w Rzeszowie otwiera się nowe miejsce dla miłośników kina i nie tylko. Przy ul. Św. Mikołaja 6 powstała placówka Kina za Rogiem. Jest to drugie po Łańcucie takie kino na podkarpaciu.

Kino za Rogiem to inicjatywa zakładająca stworzenie sieci małych kin społecznościowych będących w bliskim kontakcie ze swoim widzem. Daje ona możliwość zaprezentowania widzom pozycji, które zeszły z wielkich ekranów i są niedostępne w warunkach i jakości dla jakiej zostały wyprodukowane.

W Rzeszowie pierwsze takie miejsce powstało przy ul. Św. Mikołaja 6, w pobliżu dworca PKP i PKS. Kino za Rogiem Café to 30-osobowa sala kinowa z profesjonalnym obrazem i dźwiękiem. Będzie to przestrzeń, w której mieszkańcy będą mogli porozmawiać na temat obejrzanych filmów, spotkać ciekawych ludzi lub wymienić opinię na temat ostatnio przeczytanej książki. Właściciele miejscówki planują również organizację imprez i wydarzeń kulturalnych z innych dziedzin sztuki takich jak teatr, literatura, fotografia czy muzyka.

 

Kino za Rogiem w Rzeszowie, fot. Studio Fotocel

Kino za Rogiem oferuje możliwość zamawiania seansów na życzenie. Widzowie korzystając z ogólnodostępnej biblioteki filmów będą mieli możliwość wyboru filmu, który chcą obejrzeć w Rzeszowie.

Placówka dysponuje również infrastrukturą techniczną umożliwiającą organizację małych prezentacji, szkoleń i imprez biznesowych lub towarzyskich.

Całości dopełnia przytulna kawiarnia, zasilana słodkościami z cukierni Wypiekarnia.

Otwarcie kinokawiarni uświetni obecność Mariana Dziędziela, aktora filmowego i teatralnego znanego m.in. z filmów Wojciecha Smarzowskiego.

 

HARMONOGRAM OTWARCIA:

17:00 Uroczyste otwarcie Kino za Rogiem Café z udziałem gościa specjalnego Mariana Dziędziela

17:15 Spotkanie z gościem specjalnym Marianem Dziędzielem

17:45 Prezentacja kina

19:00 Projekcja filmu pt. "Moje córki krowy" w reżyserii Kingi Dębskiej

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

The Dumplings wypada z line-upu KultURaliów, dołączają Brathanki

Nowe wiadomości od organizatorów XIII Rzeszowskich KultURaliów Studenckich. Do line-upu imprezy dołącza zespół Brathanki. Niestety z rozpiski wypadaThe Dumplings.

Aktualności

Kino Letnie. Rusza wakacyjny cykl pokazów plenerowych w Zorzy

Projekcja filmu „Terapia dla par” hiszpańskiego reżysera Gerardo Herrero zainauguruje tegoroczne wieczory filmowe w ogródku letnim kina Zorza. W ramach cyklu „Kino Letnie”, od maja do września wyświetlonych zostanie 18 filmów.

Aktualności

10. Reggae nad Wisłokiem. Koncerty, ekoatrakcje dla dzieci i całonocne afterparty [PROGRAM]

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu „Reggae nad Wisłokiem - Gramy dla klimatu”. Na uczestników czekają koncerty artystów reggae z całego świata, ekoatrakcje dla dzieci i dorosłych oraz całonocne afterparty.

Aktualności

GovTech4Europe: Koncert zespołu Rysy i mapping na fasadzie rzeszowskiego zamku

Koncert warszawskiego duetu Rysy w pubie Fosa oraz mapping na fasadzie Zamku Lubomirskich w wykonaniu Jakuba Hadera to otwarte wydarzenia skierowane do mieszkańców Rzeszowa, które odbędą się w ramach szczytu GovTech4Europe.

Aktualności

Kolejne spotkanie z Jakubem Pawłowskim w WiMBP

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Jakubem Pawłowskim – historykiem, regionalistą i przewodnikiem, które odbędzie się 22 maja 2025 r. o godz. 17.00 w budynku WiMBP w...

Aktualności

KultURalia 2025: Opał i Dwa Sławy w line-upie

Poznaliśmy kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznej wielkiej, studenckiej imprezie organizowanej przez Samorząd Studentów UR, we współpracy z Samorządem Studenckim WSIiZ. DO line-upu dołączyli: Opał i Dwa Sławy.

Aktualności

Rozpoczął się 54. Muzyczny Festiwal w Łańcucie [PROGRAM]

IX Symfonia Beethovena zwieńczona słynną „Odą do radości” zainaugurowała 54. Muzyczny Festiwal w Łańcucie - jedno z najpiękniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce.

Aktualności

Ostatni koncert w ramach cyklu Etnowiosna. Wystąpi zespół Krzikopa

Tegoroczna edycja cieszącego się sympatią publiczności cyklu Etnowiosna powoli dobiega końca. Podczas ostatniego koncertu, zaplanowanego na 24 maja zagra chorzowski zespół Krzikopa.

Reklama