Rzeszów - Wtorek, 17.06.2025
Reklama

Wakacyjne warsztaty kulturalne z WDK

Dodano: /

Już 23 sierpnia Wojewódzki Dom Kultury rozpoczyna wakacyjne warsztaty kulturalne przeznaczone dla dzieci w wieku 7-10 lat. W programie zajęcia taneczne, multimedialne, plastyczne, kreatywne oraz muzyczne. Będzie można m.in. od zaplecza zajrzeć jak funkcjonuje Wojewódzki Dom Kultury, zatańczyć z instruktorami WDK i wziąć udział jako pierwszy w warsztatach Podkarpackiego Centrum Nauki “Łukasiewicz”.

Zajęcia będą odbywały się w dniach 23-27 sierpnia 2021 r. w godzinach 7.30-16.30.

W ramach warsztatów każdy uczestnik będzie miał zapewnione drugie śniadanie oraz dwudaniowy obiad (catering). W ostatni dzień (tj. 27 sierpnia) zaplanowano wycieczkę do Osady Słowiańskiej w Strzegocicach. 

Koszt tygodniowych warsztatów – 400 zł brutto.

Zapisy do 9 sierpnia 2021 r., karta zgłoszeń wraz z regulaminem i niezbędnymi oświadczeniami są dostępne na stronie internetowej WDK. 

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 17 853 52 57 w. 27.

Zabawa, sztuka, nauka

Warsztaty taneczne będą opierały się na zajęciach ruchowych, usprawniających motorykę ciała i mobilizującą Uczestnika do użycia wszystkich partii mięśniowych. Zajęcia taneczno-ruchowe będą czerpać z fitnessu, improwizacji z wykorzystaniem techniki tańca nowoczesnego. Każdorazowo zajęcia zakończy stretching i relaksacja. 


Podczas Warsztatów z tańca ludowego z ZPiT “Bandoska uczestnicy będą mogli zapoznać się z szeroko pojętym zagadnieniem, jakim jest kultura ludowa, z regionalizacją etnograficzną w naszym województwie. Będzie także możliwość dotknięcia i przymierzenia stroju ludowego z naszego regionu. Przedstawione zostanie tematyka polskich tańców narodowych, ale głównie nauczymy się  podstawowych kroków tanecznych ściśle związanych z naszym regionem.

Podkarpackie Centrum Nauki “Łukasiewicz” proponuje 2 tematy zajęć z obszarów fizyko-chemicznych, na warsztatach będzie można zobaczyć świat pod mikroskopem i przenieść botaniczne elementy na papier ze scrapbookingowymi elementami. 

Bezpieczne wakacje to ważna sprawa, dlatego kolejnym punktem będą zajęcia z inspektorem BHP, na których dzieci poznają zasady pierwszej pomocy oraz dowiedzą się jak unikać niebezpiecznych sytuacji i jak reagować w sytuacjach zagrożenia.

Warsztaty “Wesołe multimedia” pozwolą na poznanie od zaplecza funkcjonowania domu kultury. Uczestnicy będą mogli wypróbować działanie różnych sprzętów, na których na co dzień pracują akustycy, technicy estradowi. 

Plastycy WDK chcą wprowadzić dzieci w świat sztuki i rękodzieła - Uczestnicy wezmą udział m.in. w warsztatach malarskich i zobaczą wystawę. 

Na koniec czeka fantastyczna wycieczka do Osady Słowiańskiej w Strzegocicach - strzelanie z łuku, tworzenie własnego herbu, pokaz walk wojów - mnóstwo atrakcji zakończonych ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Rzeszowskie KultURalia Studenckie 2025. Nowi wykonawcy w line-upie

Organizatorzy Rzeszowskich KultURaliów ogłosili kolejnych wykonawców. Do line-upu dołączyli: The Dumplings oraz Young Igi. Hasło tegorocznego święta studentów brzmi: „Rozświetlaj miasto z nami”.

Aktualności

Cyrk Safari ponownie w okolicach Rzeszowa. Zaplanowano dwa występy

Już za kilka dni, w okolice Rzeszowa ponownie przyjedzie cyrk Safari. Zaplanowano dwa widowiska – w Tyczynie i w Trzebownisku. Na cyrkowej arenie wystąpi międzynarodowy skład artystów z różnych zakątków świata -...

Aktualności

Startują zapisy na letnie półkolonie z Rzeszowskim Domem Kultury

Na małych uczestników czekają zajęcia kreatywne, gry i zabawy, wycieczki, warsztaty i dużo więcej, a wszystko to pod opieką doświadczonych instruktorów. Zapisy startują już 12 maja 2025 roku o godzinie 17:00.

Aktualności

Tegoroczne KultURalia odbędą się w nowym miejscu. Znamy pierwszych wykonawców

Dwa dni wypełnione koncertami, nowa lokalizacja oraz pierwsi wykonawcy – organizatorzy rzeszowskich KultURaliów stopniowo ujawnią szczegóły tegorocznej imprezy.

Aktualności

Ruszył nabór prac na 23. Podkarpackie Konfrontacje Fotograficzne

Do 31 maja 2025 r. koła, kluby i grupy fotograficzne działające na Podkarpaciu, mogą zgłosić się do udziału w 23. Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych organizowanych pod patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców.

Aktualności

Piosenki to...? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta. Prowadzenie: A. Poniedziel-ski

Najlepsi wykonawcy piosenki aktorskiej w utworach mistrzów. Koncert „Piosenki to...? – Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta” jest niezapomnianym, muzycznym widowiskiem, które przeniesie nas do czasów, gdy w piosenkach królowała mądrość i klasa.

Aktualności

Koncertowa premiera nowej płyty Late Night Poems w Łańcucie

24 maja 2025 roku w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbędzie się koncertowa premiera drugiej płyty formacji Late Night Poems zatytułowanej „Rise & Bloom”.

Aktualności

Rzeszowskie Juwenalia 2025. Godzinowy rozkład jazdy

Organizatorzy 30. edycji Rzeszowskich Juwenaliów opublikowali godzinową rozpiskę koncertów. Sprawdźcie, o której wystąpią Wasi ulubieni wykonawcy.

Reklama