Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Warsztaty archeologiczne dla dzieci i młodzieży w Rzeszowskich Piwnicach

Dodano: /

Rzeszowskie Piwnice wspólnie z Fundacją Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego zapraszają na cykl warsztatów archeologicznych dla dzieci i młodzieży. Spotkania podzielone będą na dwie części - wykładową oraz warsztatową.

Podczas zajęć, prowadzący przybliżą młodym uczestnikom dziedzinę nauki jaką jest archeologia w szerokim spektrum tematycznym, począwszy od opisu samego zajęcia, poprzez sferę naukową i wystawienniczą  w muzeach, skończywszy na opisach poszczególnych epok, wokół których mogą zdziałać metody wypracowane przez archeologów.

Pierwsze spotkanie w ramach cyklu odbędzie się już w tę sobotę 13 kwietnia o godzinie 10:00. Tematem spotkania będzie „Świat ludzi paleolitu”. Zajęcia trwają 2 godziny. Przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku 7 – 14 lat.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak wyglądała w pradziejach obecna Polska, Podkarpacie a nawet obecny Rzeszów. Poszukają odpowiedzi na pytania: Kiedy na tereny dzisiejszego Rzeszowa przybył człowiek? Jak wyglądał i co robił na co dzień? Poznają też rodzaje wykonywanych narzędzi   w tym okresie, a nawet wykonają własne, które zabiorą ze sobą do domu.

Terminy oraz tematy spotkań:

  • 13 kwietnia - Świat ludzi paleolitu – bilety https://tiny.pl/d7lx3
  • 18 maja -  Ceramika. Od neolitu do okresu staropolskiego.  Szczegóły oraz bilety dostępne od 15 kwietnia.
  • 1 czerwca -  Pierwsi rolnicy na ziemiach polskich. Neolit.   Szczegóły oraz bilety dostępne od 15 maja.

Więcej informacji na temat warsztatów można znaleźć na stronie rzeszowskiepiwnice.pl

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Sylwester z Edith Piaf w "Siemaszce". Ostatnie wolne miejsca

W ostatni dzień roku Teatr im. Wandy Siemaszkowej podwójne zagra spektakl "Piaf" w reżyserii Jana Szurmieja. Pozostały.

Aktualności

Legendarny polski musical Metro w przyszłym roku w Rzeszowie

Wyjątkowe, kultowe i ponadczasowe wydarzenie już w maju przyszłego roku w Rzeszowie.

Aktualności

Kolejny sukces spektaklu "Lwów nie oddamy"

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odniósł kolejny sukces. Spektakl "Lwów nie oddamy" w reż. Katarzyny Szyngiery wziął udział w festiwalu Boska Komedia w Krakowie.

Aktualności

Trzy przedpremiery podczas Sylwestra w kinie Zorza

Kino Zorza jak co roku zaprasza na niesamowity wieczór, podczas którego przywitacie Nowy Rok z trzema filmami wyświetlanymi przedpremierowo.

Reklama