Rzeszów - Piątek, 05.06.2026
Reklama

WDK startuje z nowym cyklem spotkań z podróżnikami

Dodano: 14.02.2019 r. / ViC

Wojewódzki Dom Kultury rozpoczyna nowy cykl spotkań z podróżnikami. Pierwsze odbędzie się już 20 lutego o godz. 18:00. Gościem wieczoru będzie podróżnik Wojciech Siryk. Spotkania będą odbywać się co miesiąc w sali widowiskowo-kinowej WDK. Bilety w kwocie 5 zł można nabyć w kasie WDK.

Tematem pierwszego spotkania będzie „Botswana - najszybciej rozwijający się kraj na świecie”. podróżnikiem Wojciechem Sirykiem.

Botswana, czyli diamenty, pustynie i dzika zwierzyna. Ten południowoafrykański kraj może pochwalić się najszybszym rozwojem ekonomicznym na świecie - pod tym względem wyprzedził nawet Chiny! Jak wygląda życie w najbogatszym społeczeństwie Afryki Subsaharyjskiej? Skąd wziął się ten dobrobyt i dlaczego historia związana z niepodległością tego państwa zaskakuje wszystkie zachodnie media?

Po właściwej części multimedialnej prelekcji wszyscy chętni będą mogli odwiedzić Botswanę za sprawą rzeczywistości wirtualnej. Nasz prelegent będzie miał ze sobą specjalne gogle oraz nagrania, które zrealizował właśnie w Botswanie.

Wojciech Siryk - rzeszowianin, dziennikarz, przedsiębiorca, autor nowego polskiego programu podróżniczego „Ten Świat Jest Nasz”. W swojej dotychczasowej dziennikarsko-podróżniczej karierze odwiedził między innymi Chiny Kontynentalne, Tajwan, Hongkong, Chile, Botswanę, Liechtenstein, Ukrainę i Litwę.

więcej na https://pl-pl.facebook.com/wsiryk/

Na kolejne spotkanie WDK zaprasza miesiąc później czyli 20 marca br.  Gościem będzie Dariusz Czerniak z Gliwic, który opowie o swoich niezwykłych przygodach w Tybecie i zaprezentuje zdjęcia ilustrujące fascynującą podróż na „Dach Świata”. Opowie o tym jak przemierzał koleją, busem oraz pieszo ponad pięć tysięcy kilometrów, przez niezwykły i barwny kraj.

Z kolei w kwietniu (16.04) odbędzie się spotkanie z Piotrem Wnukiem z Bydgoszczy, który opowie o swoich przygodach podczas trwającej prawie cztery miesiące wyprawy do Indochin. Piotr opowie o tych wszystkich wspaniałych rzeczach, których udało mu się doświadczyć, o bezinteresownych i ciężko pracujących ludziach, o zjawiskowej, dzikiej naturze, o odmiennej architekturze a także o towarzyszącej mu na każdym kroku odmienności.

W tym czasie Piotr przejechał około 20 tysięcy kilometrów transportem lokalnym, autostopem, motorem oraz rowerem.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Bluszcz i Jazzpospolita zagrają w marcu w Rzeszowskich Piwnicach

14 marca 2026 roku w Rzeszowskich Piwnicach wystąpi wrocławski duet Bluszcz. Kilka dni później scenę podziemi przejmie formacja Jazzpospolita, która zagra materiał z albumu „Kosmopolis”.

Aktualności

WDK zaprasza do udziału w wystawie podkarpackiej pisanki wielkanocnej. Ruszyły zgłoszenia

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza do udziału w wystawie tradycyjnej podkarpackiej pisanki wielkanocnej – wydarzeniu, które od ponad trzech dekad gromadzi twórców wiernych dawnym technikom i międzypokoleniowemu przekazowi.

Aktualności

Muzyka Griega, Elgara i Wnuk-Nazarowej zabrzmi w Filharmonii Podkarpackiej

W najbliższy piątek, 27 lutego 2026 r. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Jacka Rogali wykona utwory Edwarda Griega, Edwarda Elgara i Joanny Wnuk -Nazarowej. Solistą wieczoru będzie wiolonczelista Marcin Zdunik. Początek...

Aktualności

Pezet i Bracia Figo Fagot wystąpią na Juwenaliach w Rzeszowie

Raper Pezet i zespół Bracia Figo Fagot dołączyli do listy wykonawców tegorocznych Rzeszowskich Juwenaliów. W wydarzeniu weźmie udział łącznie ponad 30 artystów, którzy wystąpią na trzech scenach.

Aktualności

Znamy wykonawców kolejnej edycji Etno-Wiosny. Cykl rozpocznie koncert Bum Bum ORKeSTAR

14 marca 2026 roku w Rzeszowie odbędzie się pierwszy koncert w ramach tegorocznego cyklu „Etno-Wiosna”. Na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury wystąpi zespół Bum Bum ORKeSTAR. W kolejnych miesiącach usłyszymy takich wykonawców jak:...

Aktualności

Marzec w DKF Klaps z przejmującym „Głos Hind Rajab” i kultowym „Zniknięciem” [repertuar]

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie zaprasza w nadchodzącym miesiącu na kolejne projekcje filmowe połączone z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami, które prowadzi Dominik Nykiel.

Aktualności

31. Rzeszowskie Juwenalia. Nowa artystka wśród wykonawców

Aleksandra Bletek, znana pod pseudonimem Bletka, to kolejna artystka, która dołączyła do wykonawców tegorocznej edycji Rzeszowskich Juwenaliów. Będziecie mogli ją usłyszeć 9 maja na scenie PRz.

Aktualności

JAVVA i rzeszowski Supervoid Messengers zagrają w Piwnicach

W najbliższą niedzielę, 22 lutego 2026 roku w Rzeszowskich Piwnicach wystąpi JAVVA, jeden z najbardziej intrygujących zespołów polskiej sceny niezależnej. Wieczór otworzy rzeszowska grupa Supervoid Messengers.

Reklama