Rzeszów - Wtorek, 05.05.2026
Reklama

Wild Life - egzotyczne zwierzęta i rośliny w Rzeszowskim Domu Kultury

Dodano: 28.04.2026 r. / Redakcja

fot. Wild Life
fot. Wild Life

W stolicy Podkarpacia można z bliska zobaczyć egzotyczne zwierzęta i rośliny. W Rzeszowskim Domu Kultury filia Country przy ul. Herbowej 3 trwa wystawa Wild Life, która przenosi zwiedzających w świat tropikalnej przyrody.

Ekspozycja skierowana jest zarówno do rodzin z dziećmi, jak i pasjonatów przyrody. Na miejscu można zobaczyć rzadko spotykane w Polsce gatunki – od imponujących waranów i węży, przez barwne gady i płazy, po egzotyczne małe ssaki. Całość uzupełnia aranżacja z wykorzystaniem roślin charakterystycznych dla tropików.

Jedną z największych atrakcji wystawy jest rozbudowane reptarium, w którym znajduje się największa w kraju kolekcja jadowitych węży udostępniona publiczności. Wśród prezentowanych gatunków znajdują się m.in. żmija rogata, gałęźnica szorstkołuska oraz heloderma meksykańska – jedyna jadowita jaszczurka na świecie. Nie zabrakło także ekspozycji pająków i skorpionów.

Organizatorzy podkreślają, że wystawa ma nie tylko charakter rozrywkowy, ale również edukacyjny. Zwiedzający mogą poznać ciekawostki dotyczące życia zwierząt, ich zachowań i środowiska naturalnego. Przykładem są warany, które mimo imponujących rozmiarów mogą być łagodne i przyjazne.

Wystawa czynna jest do 14 czerwca 2026 roku, od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00–18:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Country przy ul. Herbowej 3.

Bilety kosztują 30 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy).


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

"mUzyczne dialogi Europy" - bezpłatny koncert artystów z Polski i Ukrainy

To kolejne wydarzenie w ramach Letniej Akademii Przyjaźni z Funduszami Europejskimi organizowane przez Rzeszowski Dom Kultury.

Aktualności

Podkarpacki Festiwal Organowy. Aż 5 koncertów w długi weekend

Przed nami kolejny (długi) weekend z koncertami w ramach Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Tym razem będzie ich aż 5!

Aktualności

Jubileuszowa edycja festiwalu Źródła Pamięci. Szajna-Grotowski-Kantor

W programie 11 różnorodnych wydarzeń z pogranicza teatru, literatury i plastyki. Wydarzenie odbędzie się w dniach 10 – 13 sierpnia 2022 r. na scenach Teatru Przedmieście i Teatru Maska.

Aktualności

Korpiklaani headlinerem festiwalu Rockowa NocXFaine Misto

Festiwal Rockowa NocXFaine Misto odbędzie się już 26 – 28 sierpnia na terenie Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej, które zmieni się w ROCK CITY z koncertami i strefami różnych rockowych aktywności.

Aktualności

Bezpłatny koncert w Ogrodzie Miejskim im. Solidarności

W najbliższą niedzielę Rzeszowski Dom Kultury organizuje kolejny koncert kameralny - tym razem w Ogrodzie Miejskim im. Solidarności. Wystąpi zespół Dominika Kindrat Project Rio – Bossa Nova Quartet. Udział w wydarzeniu jest...

Aktualności

Podkarpacki Festiwal Organowy. Koncert w Katedrze Rzeszowskiej połączony z promocją płyty

Wystąpi Marek Stefański, założyciel i dyrektor Podkarpackiego Festiwalu Organowego.

Aktualności

Filip Springer gościem najbliższego spotkania w ramach Letnich Ogrodów Literackich

Spotkanie odbędzie się 14 sierpnia 2022 r. o godz. 16:00 w Ogrodach Bernardyńskich.

Reklama