Rzeszów - Czwartek, 01.05.2025
Reklama

WiMBP w Rzeszowie otwiera Wypożyczalnię nowości ze strefą relaksu [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. Materiały prasowe WiMBP w Rzeszowie
fot. Materiały prasowe WiMBP w Rzeszowie

W budynku głównym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13 powstało wyjątkowe miejsce dla czytelników – Wypożyczalnia nowości. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 10 kwietnia 2025 r.

Wypożyczalnia nowości mieści się na I piętrze w budynku WiMBP przy ul. Sokoła 13 i jest częścią Czytelni Głównej. Jest to miejsce pełne najnowszych i najciekawszych książek. Podobnie jak w innych placówkach WiMBP, będzie można wejść między regały i samodzielnie wybrać interesującą lekturę.

Przy Wypożyczalni powstała również strefa relaksu, z wygodnymi fotelami w otoczeniu zielnie, w której czytelnicy mogą znaleźć chwile odpoczynku. Tuż obok znajduje się automat serwujący aromatyczną kawę oraz inne gorące napoje.

Oficjalne otwarcie Wypożyczalni nowości odbędzie się 10 kwietnia 2025 r. Nowa przestrzeń dla czytelników będzie czynna w poniedziałki w godz. 12:00 - 18:00, od wtorku do piątku w godz. 10:00 - 18:00 oraz w sobotę w godz. 9:00 - 14:00.




Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

"W Układzie Słonecznym". Cezik z NutkoSferą znów przyjedzie do Rzeszowa

Cezary Nowak, działający pod pseudonimem CeZik ponownie przyjedzie do Rzeszowa z projektem NutkoSfera, aby zabrać najmłodszych słuchaczy w kosmiczną podróż. Koncert odbędzie się w sali kongresowej Zen.com Expo w Jasionce.

Aktualności

Finisaż wystawy pisanek w Galerii WDK. Będzie możliwość ich zakupu

W sobotę 12 kwietnia o godz. 11. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się finisaż Wystawy Tradycyjnej Podkarpackiej Pisanki Wielkanocnej. Prezentowane na niej dzieła będzie można kupić bezpośrednio u twórców.

Aktualności

Transmisja koncertu Placido Domingo na parkingu Filharmonii Podkarpackiej

Placido Domingo to jedna z gwiazd tegorocznego Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. W związku z ogromnym zainteresowaniem koncertem artysty, organizatorzy festiwalu postanowili zorganizować płatną transmisję z tego wydarzenia. Sprzedaż biletów już ruszyła.

Aktualności

Znamy pełny line-up Brend Hip-Hop Festiwal

Bambi zamyka line-up nowego muzycznego wydarzenia na Podkarpaciu jakim jest Brend Hip-Hop Festiwal.

Aktualności

Koncert jubileuszowy z okazji 25-lecia Zespołu Tańca Ludowego „Rzeszowianka”

Działający w Centrum Młodzieży w Rzeszowie Zespół Tańca Ludowego „Rzeszowianka” obchodzi w tym roku 25 lecie działalności artystycznej. Z tej okazji już 26 kwietnia odbędzie się wielki koncert jubileuszowy.

Aktualności

Teatr Maska otrzymał duże dofinansowanie na dostępność

Prawie pół miliona złotych dofinansowania otrzymał Teatr Maska w ramach programu „Projektowanie Uniwersalne Kultury – dostępność w instytucjach kultury”.

Aktualności

Tegoroczne Święto Paniagi uświetni koncert Another Pink Floyd Symfonicznie

Jak co roku, miasto przygotowało masę atrakcji rozrywkowych, muzycznych i artystycznych z okazji święta jednej z najstarszych rzeszowskich ulic – 3 Maja. Zwieńczeniem wydarzenia będzie wyjątkowy koncert Another Pink Floyd Symfonicznie z...

Aktualności

Targi rzemiosła Wzory po raz pierwszy w Rzeszowie

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend w stolicy Podkarpacia po raz pierwszy odbędą się Targi rzemiosła WZORY, czyli święto designu, rzemiosła i sztuki użytkowej. Swoje wyroby zaprezentuje ponad 100 wystawców.

Reklama