Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

Wyjątkowe powitanie lata w Rzeszowie. Piknik Integracyjny w Parku Jedności Polonii z Macierzą

Dodano: 19.06.2026 r. / Redakcja

ZoSia Karbowiak i MIØD (fot. materiały promocyjne)
ZoSia Karbowiak i MIØD (fot. materiały promocyjne)

Warsztaty sensoryczne, strefa integracyjna, występy artystyczne i koncert na zakończenie — w środę 24 czerwca rzeszowianie powitają lato podczas Rzeszowskiego Pikniku Integracyjnego. Wydarzenie, którego myślą przewodnią jest różnorodność, równość i wzajemny szacunek, odbędzie się w Parku Jedności Polonii z Macierzą. Wstęp jest wolny.

Bogaty program dla każdego

Organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie znalazły się m.in. warsztaty sensoryczne oraz specjalna strefa integracyjna, a także występy artystyczne. Punktem kulminacyjnym będzie koncert ZoSi Karbowiak z zespołem MIØD.

ZoSia Karbowiak to polska wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna, występująca z autorskim repertuarem z pogranicza popu i muzyki rozrywkowej. Wraz z mężem i trzema córkami tworzy zespół MIØD. Artystka współpracowała z muzykami legendarnych zespołów Chicago i Toto oraz z perkusistą Michaela Jacksona. Ma na koncie występy na Festiwalu w Opolu, dwukrotny udział w eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji, a także finał programu „Must Be The Music".

Dostępność i komfort dla wszystkich

Piknik zaplanowano tak, by każdy uczestnik czuł się bezpiecznie i komfortowo. Przestrzeń jest wolna od barier architektonicznych, a organizatorzy zapewniają szereg udogodnień: namiot wyciszeń, komfortkę oraz dostępne toalety. Na miejscu będzie można wypożyczyć przenośne pętle indukcyjne oraz słuchawki wyciszające — dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Wydarzenie wspierają osoby asystujące oraz tłumacz Polskiego Języka Migowego (PJM).

Osoby o szczególnych potrzebach mogą zgłosić je wcześniej. W tej sprawie organizatorzy proszą o kontakt telefoniczny, SMS lub e-mail z Justyną Fill (tel. 516 712 726, e-mail: dostepnosc@rdk.rzeszow.pl).

Informacje organizacyjne

Organizatorem wydarzenia jest Rzeszowski Dom Kultury we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa. Piknik odbędzie się w środę 24 czerwca 2026 roku w godzinach 10:00–14:00 w Parku Jedności Polonii z Macierzą przy ul. Księdza Józefa Jałowego 9. Udział jest bezpłatny.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Sylwester w rzeszowskich kinach. Premierowe i przedpremierowe seanse

Jeśli nie macie jeszcze sprezycowanych planów jak i gdzie spędzicie tegoroczną noc sylwestrową, kinowa sala wydaje się być doskonałym pomysłem na przywitanie Nowego Roku. Rzeszowskie kina kuszą premierowymi i przedpremierowymi seansami. Sporawdźcie...

Aktualności

Sylwester w rytmie latino na rzeszowskim Rynku

To będzie skromny Sylwester, bez koncertów, fajerwerków i pokazów laserowych, ale z pewnością gorący, bo z głośników popłyną dźwięki latino.

Aktualności

Kosmopark - wyjątkowa, interaktywna wystawa kosmosu w Millenium Hall

W centrum handlowo-rozrywkowym Millenium Hall możecie odkryć tajemnice kosmosu, dzięki unikalnej, interaktywnej wystawie Kosmopark.

Aktualności

Finał projektu Zgrajmy się!. Widowisko "W Wojtusiowej Izbie" i występ bębniarzy

Zbliża się wielki finał warsztatów muzycznych pod hasłem „Zgrajmy się”. W przestrzeni Rzeszowskich Piwnic odbędzie się występ grupy Studio Bębnów Afrykańskich oraz widowisko "W Wojtusiowej Izbie" z gościnnym udziałem uczestników warsztatów.

Aktualności

"Eroica" Andrzeja Munka na dużym ekranie

Z okazji 66. rocznicy premiery, rzeszowskie Kino za Rogiem Cafe organizuje pokaz najwybitniejszego filmu Andrzeja Munka, uznawanego za arcydzieło polskiej szkoły filmowej - "Eroica. Symfonia bohaterska w dwóch częściach" z 1957 roku.

Aktualności

Noc sylwestrowa w Filharmonii. Mariusz Smolij i Karolina Leszko zapraszają do tańca

Mariusz Smolij, jeden z najwybitniejszych dyrygentów swojego pokolenia, poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej podczas koncertu sylwestrowego. Towarzyszyć mu będzie Karolina Leszko, absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Aktualności

Wigilia miejska i weekend w Świątecznym Miasteczku [PROGRAM]

W czwartek, 21 grudnia na rzeszowskim rynku odbędzie się wigilia miejska. W bogatym programie, m.in. koncerty i występy, orszak kolędników oraz fireshow. Wigilijne potrawy przygotuje Zespół Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy...

Reklama