Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

Wyjątkowe powitanie lata w Rzeszowie. Piknik Integracyjny w Parku Jedności Polonii z Macierzą

Dodano: 19.06.2026 r. / Redakcja

ZoSia Karbowiak i MIØD (fot. materiały promocyjne)
ZoSia Karbowiak i MIØD (fot. materiały promocyjne)

Warsztaty sensoryczne, strefa integracyjna, występy artystyczne i koncert na zakończenie — w środę 24 czerwca rzeszowianie powitają lato podczas Rzeszowskiego Pikniku Integracyjnego. Wydarzenie, którego myślą przewodnią jest różnorodność, równość i wzajemny szacunek, odbędzie się w Parku Jedności Polonii z Macierzą. Wstęp jest wolny.

Bogaty program dla każdego

Organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie znalazły się m.in. warsztaty sensoryczne oraz specjalna strefa integracyjna, a także występy artystyczne. Punktem kulminacyjnym będzie koncert ZoSi Karbowiak z zespołem MIØD.

ZoSia Karbowiak to polska wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna, występująca z autorskim repertuarem z pogranicza popu i muzyki rozrywkowej. Wraz z mężem i trzema córkami tworzy zespół MIØD. Artystka współpracowała z muzykami legendarnych zespołów Chicago i Toto oraz z perkusistą Michaela Jacksona. Ma na koncie występy na Festiwalu w Opolu, dwukrotny udział w eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji, a także finał programu „Must Be The Music".

Dostępność i komfort dla wszystkich

Piknik zaplanowano tak, by każdy uczestnik czuł się bezpiecznie i komfortowo. Przestrzeń jest wolna od barier architektonicznych, a organizatorzy zapewniają szereg udogodnień: namiot wyciszeń, komfortkę oraz dostępne toalety. Na miejscu będzie można wypożyczyć przenośne pętle indukcyjne oraz słuchawki wyciszające — dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Wydarzenie wspierają osoby asystujące oraz tłumacz Polskiego Języka Migowego (PJM).

Osoby o szczególnych potrzebach mogą zgłosić je wcześniej. W tej sprawie organizatorzy proszą o kontakt telefoniczny, SMS lub e-mail z Justyną Fill (tel. 516 712 726, e-mail: dostepnosc@rdk.rzeszow.pl).

Informacje organizacyjne

Organizatorem wydarzenia jest Rzeszowski Dom Kultury we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa. Piknik odbędzie się w środę 24 czerwca 2026 roku w godzinach 10:00–14:00 w Parku Jedności Polonii z Macierzą przy ul. Księdza Józefa Jałowego 9. Udział jest bezpłatny.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Afro Kolektyw gwiazdą Festiwalu Wolności Twórczej w Rzeszowie

W paździeniku w Rzeszowie odbędzie się 4. edycja Festiwalu Wolności Twórczej – interdyscyplinarnego cyklu wydarzeń ukazującego różne aspekty wolności artystycznej. Organizatorem 3-dniowego festiwalu jest Stowarzyszenie Podkultura.

Aktualności

Spotkanie z Ałbeną Grabowską i Wacławem Holewińskim w ramach Literackiego Festiwalu Teatru Siemaszkowej

Czwarte spotkanie w ramach Literackiego Festiwalu Teatru Siemaszkowej Międzysłów Karpat odbędzie się pod nazwą „Historia odkrywana na nowo – literatura i film”. Gośćmi będą: Ałbena Grabowska – autorka bestsellerowej powieści „Stulecie winnych”...

Aktualności

Finał Senioraliów Rzeszowskich. Koncert Małgorzaty Ostrowskiej na Bulwarach

W najbliższą sobotę, 16 września na Bulwarach odbędzie się wielki finał tegorocznej edycji Senioraliów Rzeszowskich. W bogatym programie wydarzenia znajdą się m.in. plenerowe targi dla Seniora, występy artystyczne, pokaz mody „Stylowy Senior”....

Aktualności

Rzeszów Breakout Days 2023 [PROGRAM]

W dniach 14 - 16 września w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja festiwalu Rzeszów Breakout Days poświęconego twórczości Tadeusza Nalepy, lidera i założyciela legendarnego zespołu Breakout.

Aktualności

Koncert Wiedeński 3 - premiera nowego programu Orkiestry Księżniczek w Rzeszowie

Znakomici soliści, wspaniałe kreacje wokalne, międzynarodowy balet, projekcje multimedialne, a przede wszystkim pierwsza na świecie Orkiestra Księżniczek. Ten wyjątkowy projekt już w październiku przyjedzie do Rzeszowa z nowym programem zatytułowanym „Koncert Wiedeński...

Aktualności

"Północ-Południe - Spotkania Filmowe". Rusza nowa inicjatywa filmowa w Rzeszowie

Już w najbliższy czwartek (14.09) w stolicy Podkarpacia startuje nowy projekt filmowy Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie pod nazwą „Północ-Południe - Spotkania Filmowe”. Do niedzieli (17.09) miłośnicy dobrego kina będą mieli okazję...

Aktualności

Dwa koncerty w Filharmonii Podkarpackiej przed rozpoczęciem sezonu

22 września 2023 r. Filharmonia Podkarpacka zainauguruje 69. sezon artystyczny. Zanim jednak to nastąpi, na melomanów czekają jeszcze dwa koncerty, które odbędą się w niedzielę, 17 września.

Reklama