Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Wyjątkowe powitanie lata w Rzeszowie. Piknik Integracyjny w Parku Jedności Polonii z Macierzą

Dodano: 19.06.2026 r. / Redakcja

ZoSia Karbowiak i MIØD (fot. materiały promocyjne)
ZoSia Karbowiak i MIØD (fot. materiały promocyjne)

Warsztaty sensoryczne, strefa integracyjna, występy artystyczne i koncert na zakończenie — w środę 24 czerwca rzeszowianie powitają lato podczas Rzeszowskiego Pikniku Integracyjnego. Wydarzenie, którego myślą przewodnią jest różnorodność, równość i wzajemny szacunek, odbędzie się w Parku Jedności Polonii z Macierzą. Wstęp jest wolny.

Bogaty program dla każdego

Organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie znalazły się m.in. warsztaty sensoryczne oraz specjalna strefa integracyjna, a także występy artystyczne. Punktem kulminacyjnym będzie koncert ZoSi Karbowiak z zespołem MIØD.

ZoSia Karbowiak to polska wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna, występująca z autorskim repertuarem z pogranicza popu i muzyki rozrywkowej. Wraz z mężem i trzema córkami tworzy zespół MIØD. Artystka współpracowała z muzykami legendarnych zespołów Chicago i Toto oraz z perkusistą Michaela Jacksona. Ma na koncie występy na Festiwalu w Opolu, dwukrotny udział w eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji, a także finał programu „Must Be The Music".

Dostępność i komfort dla wszystkich

Piknik zaplanowano tak, by każdy uczestnik czuł się bezpiecznie i komfortowo. Przestrzeń jest wolna od barier architektonicznych, a organizatorzy zapewniają szereg udogodnień: namiot wyciszeń, komfortkę oraz dostępne toalety. Na miejscu będzie można wypożyczyć przenośne pętle indukcyjne oraz słuchawki wyciszające — dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Wydarzenie wspierają osoby asystujące oraz tłumacz Polskiego Języka Migowego (PJM).

Osoby o szczególnych potrzebach mogą zgłosić je wcześniej. W tej sprawie organizatorzy proszą o kontakt telefoniczny, SMS lub e-mail z Justyną Fill (tel. 516 712 726, e-mail: dostepnosc@rdk.rzeszow.pl).

Informacje organizacyjne

Organizatorem wydarzenia jest Rzeszowski Dom Kultury we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa. Piknik odbędzie się w środę 24 czerwca 2026 roku w godzinach 10:00–14:00 w Parku Jedności Polonii z Macierzą przy ul. Księdza Józefa Jałowego 9. Udział jest bezpłatny.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Bezpłatne warsztaty i wystawa w ramach projektu "Kurhanin ze Słociny"

Rzeszowski Dom Kultury realizuje projekt „Kurhanin ze Słociny” inspirowany postacią Stanisława Gliwy

Aktualności

Ruszyły zgłoszenia do festiwalu "O Laur Rzecha"

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 15-16 listopada.

Aktualności

Marek Koterski i Małgorzata Bogdańska w Rzeszowie. Spotkania, monodram i przegląd filmów reżysera

Kino za Rogiem Cafe organizuje tydzień z reżyserem Markiem Koterskim i z aktorką Małgorzatą Bogdańską.

Aktualności

"Śpiewająca z Wilczkami" - premiera nowego spektaklu teatru Przedmieście

Premierowe pokazy odbędą się w dniach 24 i 25 września o godz. 19.00 w siedzibie Teatru Przedmieście przy ul. Reformackiej 4.

Aktualności

Koncert Wiedeński. Jedyna na świecie Orkiestra Księżniczek przyjedzie do Rzeszowa

Wystąpią soliści polskich i europejskich scen operowych, balet oraz jedyna na Świecie Orkiestra Księżniczek.

Aktualności

Rekrutacja podczas Dni Otwartych w RDK. W ofercie blisko 40 propozycji zajęć

Zapisy na zajęcia odbędą się podczas cyklu Dni Otwartych w 19 filiach na terenie całego miasta.

Aktualności

Uroczysta premiera filmu "IO" Jerzego Skolimowskiego z udziałem twórców

Najnowsze dzieło Jerzego Skolimowskiego jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy.

Reklama