Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Wyjątkowe powitanie lata w Rzeszowie. Piknik Integracyjny w Parku Jedności Polonii z Macierzą

Dodano: 19.06.2026 r. / Redakcja

ZoSia Karbowiak i MIØD (fot. materiały promocyjne)
ZoSia Karbowiak i MIØD (fot. materiały promocyjne)

Warsztaty sensoryczne, strefa integracyjna, występy artystyczne i koncert na zakończenie — w środę 24 czerwca rzeszowianie powitają lato podczas Rzeszowskiego Pikniku Integracyjnego. Wydarzenie, którego myślą przewodnią jest różnorodność, równość i wzajemny szacunek, odbędzie się w Parku Jedności Polonii z Macierzą. Wstęp jest wolny.

Bogaty program dla każdego

Organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie znalazły się m.in. warsztaty sensoryczne oraz specjalna strefa integracyjna, a także występy artystyczne. Punktem kulminacyjnym będzie koncert ZoSi Karbowiak z zespołem MIØD.

ZoSia Karbowiak to polska wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna, występująca z autorskim repertuarem z pogranicza popu i muzyki rozrywkowej. Wraz z mężem i trzema córkami tworzy zespół MIØD. Artystka współpracowała z muzykami legendarnych zespołów Chicago i Toto oraz z perkusistą Michaela Jacksona. Ma na koncie występy na Festiwalu w Opolu, dwukrotny udział w eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji, a także finał programu „Must Be The Music".

Dostępność i komfort dla wszystkich

Piknik zaplanowano tak, by każdy uczestnik czuł się bezpiecznie i komfortowo. Przestrzeń jest wolna od barier architektonicznych, a organizatorzy zapewniają szereg udogodnień: namiot wyciszeń, komfortkę oraz dostępne toalety. Na miejscu będzie można wypożyczyć przenośne pętle indukcyjne oraz słuchawki wyciszające — dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Wydarzenie wspierają osoby asystujące oraz tłumacz Polskiego Języka Migowego (PJM).

Osoby o szczególnych potrzebach mogą zgłosić je wcześniej. W tej sprawie organizatorzy proszą o kontakt telefoniczny, SMS lub e-mail z Justyną Fill (tel. 516 712 726, e-mail: dostepnosc@rdk.rzeszow.pl).

Informacje organizacyjne

Organizatorem wydarzenia jest Rzeszowski Dom Kultury we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa. Piknik odbędzie się w środę 24 czerwca 2026 roku w godzinach 10:00–14:00 w Parku Jedności Polonii z Macierzą przy ul. Księdza Józefa Jałowego 9. Udział jest bezpłatny.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

The Strings - przezabawny spektakl komediowy o przyjaźni, życiowych zakrętach i miłości do muzyki

15 lutego 2025 r. w Filharmonii POdkarpackiej będzie można zobaczyć przezabawny spektakl komediowy o przyjaźni, życiowych zakrętach i miłości do muzyki - The Strings. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16:00. 

Aktualności

Wyjątkowy koncert zespołu Karczmarze z okazji Dnia Kobiet

Zespół Karczmarze organizuje specjalny koncert dla mieszkańców Rzeszowa oraz całego województwa podkarpackiego. Wydarzenie pn. „Karczmarze na Dzień Kobiet” odbędzie się w dniu 8 marca 2025 r. na Politechnice Rzeszowskiej.

Aktualności

Brown wraca na scenę. Zespół zagra w kwietniu w Rzeszowskich Piwnicach

Po 5 latach przerwy, rzeszowski zespół Brown wraca scenę z mocnym uderzeniem. Grupa wystąpi 26 kwietnia w Rzeszowskich Piwnicach w ramach kolejnego koncertu z serii Rockowa Noc from the Basement.

Aktualności

Trasa Punky Reggae Live 2025 zawita do Rzeszowa

Energetyczna, koncertowa odsłona trasy Punky Reggae Live powraca do stolicy Podkarpacia. Wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się w klubie Strefa Kultury Studenckiej. Wystąpią: FARBEN LEHRE (tradycyjnie w roli gospodarza trasy), THE BILL,...

Aktualności

„Otwieranie róży” - spotkanie poetyckie z Dorotą Kwoką i Stachem Ożogiem

14 lutego o godz. 18:00 w filii nr 16 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie (ul. Gromskiego 10C), odbędzie się spotkanie poetyckie pn. Otwieranie róży. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wysłuchać...

Aktualności

Japonia w obiektywie Krystiana Bielatowicza i Wacława Nowackiego. Nowe wystawy w GFMR

„Moments” Krystiana Bielatowicza oraz „MA” Wacława Nowackiego – to dwie nowe wystawy prezentowane w przestrzeni Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. Obydwie poświęcone są Japonii. Będzie je można oglądać do 17 lutego.

ferie w mieście

Rzeszowski Zamek ponownie otwarty dla zwiedzających

Podczas ferii będzie możliwość zwiedzania wnętrz rzeszowskiego zamku. Spacery dedykowane całym rodzinom, będą organizowane przez Rzeszowskie Piwnice w dniach 17 i 24 lutego 2025 r. Udział w zwiedzaniu jest płatny.

Reklama