Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Wyjątkowe powitanie lata w Rzeszowie. Piknik Integracyjny w Parku Jedności Polonii z Macierzą

Dodano: 19.06.2026 r. / Redakcja

ZoSia Karbowiak i MIØD (fot. materiały promocyjne)
ZoSia Karbowiak i MIØD (fot. materiały promocyjne)

Warsztaty sensoryczne, strefa integracyjna, występy artystyczne i koncert na zakończenie — w środę 24 czerwca rzeszowianie powitają lato podczas Rzeszowskiego Pikniku Integracyjnego. Wydarzenie, którego myślą przewodnią jest różnorodność, równość i wzajemny szacunek, odbędzie się w Parku Jedności Polonii z Macierzą. Wstęp jest wolny.

Bogaty program dla każdego

Organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie znalazły się m.in. warsztaty sensoryczne oraz specjalna strefa integracyjna, a także występy artystyczne. Punktem kulminacyjnym będzie koncert ZoSi Karbowiak z zespołem MIØD.

ZoSia Karbowiak to polska wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna, występująca z autorskim repertuarem z pogranicza popu i muzyki rozrywkowej. Wraz z mężem i trzema córkami tworzy zespół MIØD. Artystka współpracowała z muzykami legendarnych zespołów Chicago i Toto oraz z perkusistą Michaela Jacksona. Ma na koncie występy na Festiwalu w Opolu, dwukrotny udział w eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji, a także finał programu „Must Be The Music".

Dostępność i komfort dla wszystkich

Piknik zaplanowano tak, by każdy uczestnik czuł się bezpiecznie i komfortowo. Przestrzeń jest wolna od barier architektonicznych, a organizatorzy zapewniają szereg udogodnień: namiot wyciszeń, komfortkę oraz dostępne toalety. Na miejscu będzie można wypożyczyć przenośne pętle indukcyjne oraz słuchawki wyciszające — dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Wydarzenie wspierają osoby asystujące oraz tłumacz Polskiego Języka Migowego (PJM).

Osoby o szczególnych potrzebach mogą zgłosić je wcześniej. W tej sprawie organizatorzy proszą o kontakt telefoniczny, SMS lub e-mail z Justyną Fill (tel. 516 712 726, e-mail: dostepnosc@rdk.rzeszow.pl).

Informacje organizacyjne

Organizatorem wydarzenia jest Rzeszowski Dom Kultury we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa. Piknik odbędzie się w środę 24 czerwca 2026 roku w godzinach 10:00–14:00 w Parku Jedności Polonii z Macierzą przy ul. Księdza Józefa Jałowego 9. Udział jest bezpłatny.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Sztuka mistrzów malarstwa polskiego na wystawie w Muzeum Okręgowym

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zaprasza na nową wystawę czasową zatytułowaną „Portretowe ujęcia. Malarstwo i rysunek artystów polskich od XVIII wieku do 1939 roku”.

Aktualności

Rockowa Noc from the Basement powraca do Rzeszowskich Piwnic

Sceptic to pierwszy zespół, który wystąpi w ramach tegorocznej serii koncertów spod szyldu „Rockowa Noc from the Basement.

Aktualności

7 filmów na 7 dni. Rusza Tydzień Filmu Niemieckiego w Zorzy

7 filmów będzie można zobaczyć w ramach Tygodnia Filmu Niemieckiego, który rozpocznie się w piątek, 24 stycznia w kinie Zorza.

Aktualności

Muzyka trzech kompozytorów zabrzmi w sali koncertowej Filharmonii Podkarpackiej

„I Koncert fortepianowy” Brahmsa, „Uwertura Manfred” Schumanna oraz „VIII Symfonia” Schuberta składają się na program piątkowego (24.01.2025) koncertu symfonicznego w Filharmonii Podkarpackiej. Orkiestrę poprowadzi Noam Zur. Solistą wieczoru będzie polski pianista Szymon...

Aktualności

Finalista TVoP, Konrad Baum zagra koncert w teatrze Maska. Gościnnie wystąpi chór

W piątek 31 stycznia 2025 r. o godz. 20.00 w Teatrze Maska obędzie się wyjątkowy koncert, w którym wystąpi jeden z najbardziej charyzmatycznych finalistów ostatnich edycji programu „The Voice of Poland” –...

Aktualności

Spotkanie z Martą Wójcik, przewodniczką i pasjonatką historii Rzeszowa

28 stycznia 2025 r. w budynku Wojewódzkiej i Miejskiej |Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13 odbędzie się spotkanie z Martą Wójcik, przewodniczką i pasjonatką historii Rzeszowa. Tematem spotkania będą „Przedwojenne...

Aktualności

Teatr na ekranie: „O człowieku, który siedział tyłem” w Kinie za Rogiem Cafe

„O człowieku, który siedział tyłem” w reżyserii Macieja Wiktora - to kolejny spektakl, który będzie można zobaczyć w Kinie za Rogiem Cafe w ramach cyklu „Teatr na Ekranie”.

Aktualności

Rusza II semestr wykładów z historii sztuki „Czas Sztuki” [HARMONOGRAM]

W lutym rozpocznie się kolejna część cyklu wykładów „Czas Sztuki”, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Rzeszowa i okolic. To wyjątkowa okazja, by bliżej poznać tajemnice sztuki, która od wieków fascynuje,...

Reklama