Rzeszów - Wtorek, 12.08.2025
Reklama

Występ Zalii zainaguruje Koncert Główny Europejskiego Stadionu Kultury 2025

Dodano: /

Po ogłoszeniu trzech kolektywów Koncertu Głównego przyszedł czas na prezentację artystki, która otworzy tegoroczny Europejski Stadion Kultury. 26 czerwca 2025 roku w Rzeszowie na scenie wystąpi Zalia – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, której przebojowa wrażliwość i sceniczna autentyczność wyznaczają nowy głos młodego pokolenia w polskiej muzyce.

Zalia

Zalia – piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, to artystka, która w krótkim czasie zbudowała silną pozycję na polskiej scenie muzycznej. Absolwentka prestiżowego kierunku Vocal Performance and Songwriting na BIMM w Londynie, łączy muzyczną wrażliwość z nowoczesnym, autorskim brzmieniem.

Choć jej debiutancki album ukazał się dopiero w 2022 roku, Zalia ma już na koncie występy na najważniejszych festiwalach w Polsce – w tym Open’er Festival, Orange Warsaw Festival czy

Męskie Granie – oraz udział w projektach specjalnych, takich jak „Babie Lato” czy trasa „Letnie Brzmienia”.

Jej utwory – szczere, emocjonalne, subtelne i przebojowe zarazem – zdobywają uznanie zarówno krytyków, jak i szerokiej publiczności. Singiel Diament, wydany w dwóch odsłonach, przez wiele tygodni utrzymywał się na szczycie Listy Przebojów Radia Zet, detronizując m.in. sanah, a jego popularność nie słabnie także na innych platformach – w tym Spotify, gdzie artystkę słucha miesięcznie ponad pół miliona użytkowników.

W 2023 roku Zalia otrzymała nominację do Fryderyków w kategorii „Fonograficzny debiut roku”, a rok później – do Bursztynowego Słowika za utwór „Znowu Sam”. Jej twórczość rezonuje z młodym pokoleniem, a zarazem niesie uniwersalne emocje, trafiając do szerokiego grona odbiorców.

Koncert Otwarcia – początek muzycznego święta

Koncert Otwarcia, z udziałem Zalii, odbędzie się 26 czerwca 2025 r. o godz. 20:00 w Rzeszowie. Wydarzenie zainauguruje Koncert Główny Europejskiego Stadionu Kultury – jednego z pięciu równoległych koncertów w ramach Finału Prezydencji: Europejskiego Święta Muzyki, które tego samego dnia odbędą się także w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku i Bydgoszczy


Wschód Kultury – wspólna przestrzeń dla różnorodności

Festiwal Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury to jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Polsce i w tej części Europy, organizowane przez Narodowe Centrum Kultury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Estradę Rzeszowską oraz Miasto Rzeszów.

W ramach festiwalu odbywają się koncerty, spektakle teatralne, wystawy, pokazy filmowe, warsztaty i działania performatywne. Wydarzenia mają charakter interdyscyplinarny i międzynarodowy, łącząc twórców z krajów Unii Europejskiej i Partnerstwa Wschodniego.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Premiera nowego spektaklu teatru Przedmieście

„Księga powrotu” to tytuł nowego spektaklu przygotowanego przez rzeszowski Teatr Przedmieście. Premiera sztuki odbędzie się w sobotę, 17 maja o godz. 19.00 w siedzibie teatru przy ul. Reformackiej 4.

Aktualności

Gwieździste niebo, poezja i muzyka na cymbałach - 4. Nocny Targ Poetycki

23 maja na placu za budynkiem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie odbędzie się czwarta edycja Nocnego Targu Poetyckiego.

Aktualności

Nowa lokalizacja Koncertu Głównego ESK. "Przenosimy się bliżej centrum miasta"

Estrada Rzeszowska ogłosiła lokalizację tegorocznego Koncertu Głównego w ramach Europejskiego Stadionu Kultury. - W tym roku przenosimy się bliżej centrum miasta – napisano w mediach społecznościowych.

Aktualności

Noc Muzeów z PSSK w Rzeszowie. W programie m.in. wystawa taboru kolejowego i prezentacja pługa odśnieżnego 411S

W najbliższą sobotę w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja wyjątkowego wydarzenia jakim jest Noc Muzeów. 19 instytucji otworzy wieczorem swoje drzwi dla zwiedzających. Jedną z atrakcji będzie wystawa i prezentacje organizowane przez...

Aktualności

Spotkanie z antropologiem w bibliotece. Tomasz Madej opowie o historii i ewolucji tatuażu

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Tomaszem Madejem – antropologiem, specjalistą w zakresie tatuażu etnicznego, które odbędzie się 23 maja 2025 r. o godz. 17.00 w budynku...

Aktualności

Kolejni wykonawcy na KultURaliach: Zalewski, Hyży, Otsochodzi

Powiększa się skład artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznych KultURaliów. Do ogłoszonych wcześniej wykonawców, dołączyli: Krzysztof Zalewski (7.06) Grzegorz Hyży i Otsochodzi (6.06).

Reklama