Rzeszów - Niedziela, 24.08.2025
Reklama

Znamy rezydentów literackich wakacji w Rzeszowie

Dodano: /

Znamy laureatów tegorocznej letniej rezydencji w ramach Sceny Nowej Dramaturgii przy Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Dzięki współpracy kuratorów z dyrektorem Teatru im. Siemaszkowej Janem Nowarą, udało się w tym roku zamiast zapowiadanej jednej letniej rezydencji zorganizować dwie. Rezydenci spędzą miesiąc w Rzeszowie, pisząc tekst dla teatru i otrzymają za niego honorarium.

Rezydentami SND będą: Rafał Dziemidok -  choreograf, performer z projektem tekstu dramatycznego „Play #1", oraz reżyser i dramaturg Benjamin Bukowski z pomysłem na dramat „Plagi".

 

Kuratorzy Sceny Nowej Dramaturgii - reżyserka Martyna Łyko i dziennikarz Witold Mrozek -podkreślają, że poziom tegorocznych zgłoszeń był bardzo wysoki, a wybór spośród nadesłanych 16 aplikacji - trudny.

W ubiegłym roku rezydentką Sceny Nowej Dramaturgii była poetka i dramaturżka Aldona Kopkiewicz. A prapremiera sztuki Katarzyny Matwiejczuk powstałej w ramach SND wejdzie do repertuaru rzeszowskiego teatru w lutym 2021.

Równolegle trwają prace trzech tandemów reżysersko-dramaturgicznych wyłonionych w ramach Teatralnego Speed Datingu. Opiekę merytoryczną nad projektami Sceny Nowej Dramaturgii sprawują dr Weronika Szczawińska, reżyserka i wykładowczyni Akademii Teatralnej w Warszawie, oraz Michał Buszewicz - dramaturg i reżyser.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

ŁukasiewiczIMPRO - wieczór pełen zaskoczeń i dobrej zabawy w Teatrze Maska

Teatr Maska zaprasza na improwizowaną jazdę bez trzymanki, czyli wieczór ŁukasiewiczIMPRO. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek, 28 października o godz. 18:00.

Aktualności

Słynne hity z filmów o Jamesie Bondzie zabrzmią w Filharmonii Podkarpackiej

Koncert pn. 007 Symfonicznie odbędzie się 27 listopada o godz. 18:00 w Filharmonii Podkarpackiej.

Aktualności

"Blaski i cienie" - premiera nowego spektaklu teatr Maska

Premierowy pokaz odbędzie się W najbliższą sobotę, 22 października o godz. 18:00.

Aktualności

Rzeszowski Czwartek Literacki. Spotkanie autorskie z Teresą Paryną

Spotkanie odbędzie się 20 października w budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13.

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci. Strażak Sam i spotkanie z dentystą

W najbliższą niedzielę, 23 października w kinie Helios przy Al. Powstańców Warszawy na najmłodszych widzów czeka kolejna porcja niespodzianek w ramach Filmowych Poranków. Początek o godz. 9:45.

Aktualności

Piersi, Golec uOrkiestra, Sławomir, Łzy i wielu innych na koncercie charytatywnym w Rzeszowie

Koncert pod nazwą „Niepokonani – Rzeszów 2022” odbędzie się w hali Podpromie.

Aktualności

Fotografie Jerzego Wygody w Galerii WDK

18 października o godz. 18:00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się otwarcie wystawy fotografii Jerzego Wygody organizowanej w 1. rocznicę śmierci tego Artysty. Ekspozycja będzie czynna do 2 listopada 2022...

Aktualności

Zbliża się kolejna edycja Festiwalu Wolności Twórczej. W tym roku potrwa dwa dni

3 edycja wydarzenia odbędzie się w Rzeszowie w dniach 28 i 29 października.

Reklama