Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Znany raper poprowadzi warsztaty dla młodzieży w rzeszowskiej bibliotece

Dodano: 07.11.2025 r. / Redakcja

Adam "Łona" Zieliński przyjedzie do Rzeszowa na zaproszenie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, aby poprowadzić warsztaty dla młodzieży w ramach projektu „Zdolni do wszystkiego”.

Warsztaty pn. „Słowa mają moc” odbędą się 14 listopada 2025 r. w godz. 8.00 - 12.00 w budynku WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13. Wstęp bezpłatny. Wydarzenie skierowane jest do młodzieży w wieku 13 – 18 lat.

Podczas warsztatów Łona podzieli się z uczestnikami swoim doświadczeniem. Dowiesz się jak napisać dobry tekst i wydobyć z opowieści emocje oraz poznasz bogactwo języka i moc słów.

Organizatorzy zapewniają obiad dla uczestników.

Link do zapisów i więcej informacji na stronie WiMBP w Rzeszowie.

Adam "Łona" Zieliński – rocznik 1982, szczeciński raper, który działa na muzycznym rynku w duecie z Webberem od dwudziestu lat. Wydał w tym czasie 6 albumów. Ostatnie długogrające wydawnictwa Łony i Webbera: „Cztery i pół” i „Nawiasem mówiąc” uzyskały status Złotych Płyt. W 2023 roku ukazała się jego album pt. „TAXI”, stworzony wspólnie z Andrzejem Koniecznym i Kacprem Krupą, nagrodzona m. in. trzema Fryderykami (album roku hip-hop, projekt artystyczny roku, teledysk roku) oraz dwiema nagrodami Popkiller (album roku, raper roku). W 2017 roku Rada Języka Polskiego uhonorowała go tytułem „Młody Ambasador Polszczyzny”. W 2020 wraz z Webberem otrzymali od Prezydenta Miasta Szczecina tytuł honorowych ambasadorów Szczecina, a w 2024 r. — Paszport Polityki przyznawany przez czytelników. Łona jest także prawnikiem praktykującym w jednej ze szczecińskich kancelarii.

Projekt „Zdolni do wszystkiego” łączy rozwój kadr kultury z animacją czytelnictwa i promocją literatury. Głównym celem jest przygotowanie bibliotekarzy do prowadzenia angażujących działań z różnymi grupami czytelników, szczególnie młodzieży – grupy trudnej do zaktywizowania w bibliotece. Projekt obejmuje trzy szkolenia dla bibliotekarzy i dwa dla młodzieży.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Sebastian Rejent z programem "Optima Forma" w kwietniu w Rzeszowie

Sebastian Rejent powraca z nowym programem zatytułowanym „Optima Forma” i rusza w trasę po Polsce. W kwietniu odwiedzi również Rzeszów. Występ odbędzie się 18.04 o godz. 20:30 w restauracji Lord Jack.

Aktualności

Znamy dzienną rozpiskę Rzeszowskich Juwenaliów

Wielki Koncertowy Finał odbędzie się w dniach 12 - 13 maja na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej.

Aktualności

Premierowy koncert Kłusem z Blusem w Kinie za Rogiem Cafe

15 kwietnia o 19:00 w Kinie za Rogiem Cafe odbędzie się koncert zespołu Kłusem z Blusem połączony z premierą nowej płyty zatytułowanej „Swing&Jump&Blues”! Bilety w cenie 40zł dostępne na stronie https://niezla-sztuka.pl/pl/i/Bilety/15

Aktualności

Krajobrazy miejskie oraz zabytki Rzeszowa i okolic na zdjęciach Mateusza Głuszka

W Strefie Kultury w CH Plaza Rzeszów prezentowana jest nowa wystawa zatytułowana „Podkarpackie 8 mm” prezentująca fotografie krajobrazów miejskich oraz zabytków Rzeszowa i okolic.

Aktualności

Krótka historia kina polskiego. "Do widzenia, do jutra" w kinie Zorza

12 kwietnia o godz. 18:30 na dużej sali kina Zorza będzie można obejrzeć film Janusza Morgensterna "Do widzenia, do jutra" z 1960 roku. Projekcja odbędzie się w ramach cyklu „Krótka historia kina...

Aktualności

Kwiecień w DKF Klaps. W programie m.in. oscarowy "Wszystko wszędzie naraz"

Trzy projekcje zaplanowano z ramach kwietniowego repertuaru Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps” działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Aktualności

Filmowy Poranek dla Dzieci. Strażak sam, fotolustro i darmowa pizza

Bajki z serii Strażak Sam, fotolustro, darmowa pizza, zabawy i animacje – to wszystko czeka na najmłodszych kinomanów w kolejnej odsłonie Filmowych Poranków dla Dzieci w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy.

Reklama