Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Znany raper poprowadzi warsztaty dla młodzieży w rzeszowskiej bibliotece

Dodano: 07.11.2025 r. / Redakcja

Adam "Łona" Zieliński przyjedzie do Rzeszowa na zaproszenie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, aby poprowadzić warsztaty dla młodzieży w ramach projektu „Zdolni do wszystkiego”.

Warsztaty pn. „Słowa mają moc” odbędą się 14 listopada 2025 r. w godz. 8.00 - 12.00 w budynku WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13. Wstęp bezpłatny. Wydarzenie skierowane jest do młodzieży w wieku 13 – 18 lat.

Podczas warsztatów Łona podzieli się z uczestnikami swoim doświadczeniem. Dowiesz się jak napisać dobry tekst i wydobyć z opowieści emocje oraz poznasz bogactwo języka i moc słów.

Organizatorzy zapewniają obiad dla uczestników.

Link do zapisów i więcej informacji na stronie WiMBP w Rzeszowie.

Adam "Łona" Zieliński – rocznik 1982, szczeciński raper, który działa na muzycznym rynku w duecie z Webberem od dwudziestu lat. Wydał w tym czasie 6 albumów. Ostatnie długogrające wydawnictwa Łony i Webbera: „Cztery i pół” i „Nawiasem mówiąc” uzyskały status Złotych Płyt. W 2023 roku ukazała się jego album pt. „TAXI”, stworzony wspólnie z Andrzejem Koniecznym i Kacprem Krupą, nagrodzona m. in. trzema Fryderykami (album roku hip-hop, projekt artystyczny roku, teledysk roku) oraz dwiema nagrodami Popkiller (album roku, raper roku). W 2017 roku Rada Języka Polskiego uhonorowała go tytułem „Młody Ambasador Polszczyzny”. W 2020 wraz z Webberem otrzymali od Prezydenta Miasta Szczecina tytuł honorowych ambasadorów Szczecina, a w 2024 r. — Paszport Polityki przyznawany przez czytelników. Łona jest także prawnikiem praktykującym w jednej ze szczecińskich kancelarii.

Projekt „Zdolni do wszystkiego” łączy rozwój kadr kultury z animacją czytelnictwa i promocją literatury. Głównym celem jest przygotowanie bibliotekarzy do prowadzenia angażujących działań z różnymi grupami czytelników, szczególnie młodzieży – grupy trudnej do zaktywizowania w bibliotece. Projekt obejmuje trzy szkolenia dla bibliotekarzy i dwa dla młodzieży.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

W weekend utrudnienia dla czytelników WiMBP w Rzeszowie

Niedostępna będzie strona internetowa oraz katalogi online. Nieczynny będzie również książkomat i wrzutnia do oddawania książek.

Aktualności

Rekonesans po Jagiellońskiej 24. Atrakcją specjalną retro mapping na budynku Estrady Rzeszowskiej

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 15 października 2022 r. w siedzibie Estrady Rzeszowskiej mieszczącej się w zabytkowej willi rodziny Januszów.

Aktualności

Optymistyczne filmy w WDK. W czwartek rusza festiwal Happy End [PROGRAM]

W programie znalazło się 31 filmów oraz wirtualny wernisaż prac Szczepana Sadurskiego.

Aktualności

Noc Księgarń w księgarni Nova. Piraci i wizyta Kici Koci

Piracka przygoda, budowanie tratwy, poszukiwanie skarbu i wizyta Kici Koci - to atrakcje, jakie przygotowała dla najmłodszych czytelników rzeszowska księgarnia Nova w ramach wydarzenia „Noc Księgarń 2022”.

Aktualności

Zwiedzanie Łaźni Rzymskich w zamku w Łańcucie za symboliczną złotówkę

Zwiedzanie odbędzie się w najbliższy weekend w ramach akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

Aktualności

Daria Zawiałow w Rzeszowie. Ostatni koncert przed dłuższą przerwą

Rzeszów będzie ostatnim miastem na pożegnalnej trasie Darii Zawiałow. Artystka planuje roczną przerwę. Trasa “METROPOLIS… wojen nie będzie” obejmie łącznie 12 polskich miast.

Reklama