Reklama

Informator Atrakcje Rzeszowa

BIAŁY OGRÓD

BIAŁY OGRÓD
HISTORIA

Biały Ogród powstał na działce wydzierżawionej przez miasto od kościoła Farnego. Ten niewielki powierzchnią park został oddany do użytku w sierpniu 2012 roku. Całość inwestycji wymagała nakładu finansowego w wysokości 320 tys. zł. W uroczystym oddaniu parku do użytku mieszkańców Rzeszowa uczestniczyli prezydent Tadeusz Ferenc, radni, proboszcz parafii Jan Szczupak oraz grupka rzeszowian. Poza częścią estetyczną, obiekt składa się również z placyku parkingowego, na którym wydzielono 24 stanowiska postojowe przeznaczone dla odwiedzających Biały Ogród.

ATRAKCJE

Projekt oryginalnego obiektu wykonał Zarząd Zieleni Miejskiej. Nieprzypadkowo wybrano określenie „Biały Ogród”, bowiem ma ono nawiązywać do kolorystyki dominującej na placu. Białe są zarówno schludne ławeczki, kosze na śmieci czy duże, plastikowe motyle rozwieszone na ogrodzeniu, jak również rośliny i żwir pokrywający ścieżki. By umilić spacerowiczom czas spędzany w ogrodzie zasadzono bukszpan, grusze, lilaki, róże, powojniki, cisy oraz magnolie.

GODZINY OTWARCIA

Park jest czynny w godzinach od 6.00 do 22.00.

Autor zdjęć: Emilia Pająk
 
 
Reklama
BIAŁY OGRÓD BIAŁY OGRÓD BIAŁY OGRÓD BIAŁY OGRÓD BIAŁY OGRÓD BIAŁY OGRÓD BIAŁY OGRÓD BIAŁY OGRÓD BIAŁY OGRÓD BIAŁY OGRÓD
« Poprzedni   |  Powrót  |   Następny »

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem