Reklama

Informator Atrakcje Rzeszowa

MOST ZAMKOWY

MOST ZAMKOWY
HISTORIA

Konstrukcja zyskała nazwę mostu Zamkowego ze względu na swe miejsce usytuowania. Przeprawa znajduje się nad rzeką Wisłok, niedaleko głównego lokalnego zabytku, tj. rzeszowskiego Zamku. Stanowi część Trasy Zamkowej. Celem stworzenia budowli było połączenie centralnych partii miasta z nowymi osiedlami utworzonymi we wschodnim fragmencie podkarpackiej stolicy. W roku 2002 Most Zamkowy otrzymał nagrodę „Projekt Inżynierski Roku”. Konstrukcja mostu jest pięcioprzęsłowa – dwa przęsła liczące 44 m oraz trzy po 28 m. Oparta na szkielecie stalowo-żelbetonowymi. Nowoczesna i solidna.

ATRAKCJE

Konstrukcja świetnie prezentuje się zwłaszcza w sezonie zimowym, w okolicy Bożego Narodzenia, kiedy most zostaje przyozdobiony efektowymi dekoracjami. Kolorowe światełka, okazałe dzwonki, łańcuchy i bombki stwarzają niepowtarzalny klimat świąteczny. Po obu stronach mostu wyznaczono ścieżki dla pieszych oraz rowerzystów. Most Zamkowy stanowi jedną z tras corocznych biegów organizowanych w ramach półmaratonu. Obiekt jest idealny dla spacerowiczów.
 
Autor zdjęć: Emilia Pająk
 
 
Reklama
MOST ZAMKOWY MOST ZAMKOWY MOST ZAMKOWY
« Poprzedni   |  Powrót  |   Następny »

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem