Reklama

Informator Place zabaw w Rzeszowie

MTUlandia - lotniczy plac zabaw

MTUlandia - lotniczy plac zabaw
Innowacyjny i interaktywny plac zabaw zlokalizowany jest przy ul. Księdza Józefa Sondeja, obok Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Głównym elementem MTUlandii jest samolot o długości 9,5 m i szerokości 7,5 m, połączony ze zjeżdżalniami i małą ścianką wspinaczkową. Wnętrze samolotu odzwierciedla prawdziwy kokpit, a cała konstrukcja znajduje się na pasie startowym, przygotowanym na specjalnej gumowej nawierzchni. Wszystkie elementy wykonane są z materiałów bezpiecznych dla dzieci.

To nie wszystkie atrakcje obiektu, ponieważ pomysł łączy w sobie wiele elementów wspierających edukację dzieci poprzez zabawę.

W ogrodzeniu zainstalowana jest także interaktywna tablica z mapą lokalizacji firmy MTU Aero Engines na świecie, a dzieci przesuwając samoloty przymocowane do tablicy, będą mogły pomiędzy tymi lokalizacjami podróżować.

Na placu nieopodal samolotu zainstalowano również wieżę kontroli lotów, wyposażoną m.in. w krętą zjeżdżalnię. 

MTUlandia znajduje się na ogrodzonym i monitorowanym terenie, a dodatkowo w sąsiedztwie znajduje się miasteczko ruchu drogowego, na którym najmłodsi, mogą w bezpiecznych warunkach, ćwiczyć zasady poruszania się po jezdni. Samolot oraz pozostałe elementy wykonane są z atestowanych materiałów bezpiecznych dla dzieci.


fot. ViC / RESinet.pl
 

 
Reklama
MTUlandia - lotniczy plac zabaw MTUlandia - lotniczy plac zabaw MTUlandia - lotniczy plac zabaw MTUlandia - lotniczy plac zabaw
« Poprzedni   |  Powrót  |   Następny »

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Kolejny rekordowy miesiąc na lotnisku w JasionceAndrzej Nowak: Doobrze... czyli ile...
Wypadek w Boguchwale. Samochód potrącił matkę z dwójką dzieciDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Wypadek na DK28 w Rymanowie. Utrudnienia w ruchuDawid Petrus: Proszę rodzinę dziecka...
Jedna osoba ranna w wypadku na ul. NowosądeckiejDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: