Rzeszów - Czwartek, 19.03.2026
Reklama

22-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa. Atakował 39-latka narzędziem przypominającym maczetę

Dodano: 03.06.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
DĘBICA. Prokuratura Rejonowa w Dębicy nadzoruje śledztwo przeciwko 22-letniemu mieszkańcowi Dębicy Kamilowi D., któremu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa 39-letniego mieszkańca powiatu dębickiego za pomocą narzędzia przypominającego maczetę oraz zarzut kierowania wobec pokrzywdzonego gróźb karalnych pozbawienia życia.

W dniu 25 maja 2019 r. przed godziną 20.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dębicy powiadomiony został, iż w okolicy bloku przy ul. Mościckiego w Dębicy doszło do zranienia mężczyzny maczetą. Na miejscu funkcjonariusze Policji zastali pokrzywdzonego, który oświadczył, iż gdy wrócił do mieszkania zauważył, że ma rozbite szyby w oknach.

W związku z tym wyszedł przed blok w celu ustalenia sprawców zdarzenia. Do pokrzywdzonego podszedł jeden ze stojących przed blokiem mężczyzn i ze znajdującego się przy jego pasie etui wyciągnął narzędzie przypominające maczetę, którym wyprowadził cios w kierunku jego głowy, raniąc go w okolicach lewego obojczyka, po czym uciekł do jednego z mieszkań bloku, skąd przez okno odgrażał się pokrzywdzonemu, że pozbawi go życia poprzez odcięcie głowy.
Reklama
Przed przyjazdem Policji sprawca zdążył się oddalić. Został zatrzymany w dniu 27 maja 2019 r. W wyniku przeprowadzonych przeszukań nie ujawniono narzędzia służącego do popełnienia przestępstwa. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Kamil D. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

W dniu 29 maja 2019 r. na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Dębicy wobec podejrzanego Kamila D. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Kamilowi D. za popełnienie zbrodni usiłowania zabójstwa człowieka grozi kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. Sprawca nie był karany.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na A4. Zginął 83-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Do wypadku doszło na autostradzie A4 w miejscowości Wola Wielka.

Podkarpacie

W weekend wzmożony ruch pojazdów wojskowych na trasie Rzeszów - Nowa Dęba

PODKARPACIE. W nocy z soboty na niedzielę (22 na 23 października br.) z Rzeszowa na poligon w Nowej Dębie wyruszy kolumna pojazdów wojskowych. 

Podkarpacie

Zamówił kilka ton cukru, stracił kilka tysięcy złotych

PODKARPACIE. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego padł ofiarą oszusta.

Podkarpacie

Dwa śmiertelne wypadki na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W Gwoźnicy Górnej zginął 81-letni motorowerzysta, z kolei w Czudcu renault śmiertelnie potrąciło 64-letnią pieszą.

Podkarpacie

Wypadek w Samoklęskach. Traktor rozpadł się na dwie części, 3 osoby ranne

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Podkarpacie

Podkarpaccy policjanci kontrolowali pieszych. Ujawnili 250 wykroczeń

PODKARPACIE. Przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, to najczęstsze wykroczenie jakiego dopuszczali się piesi podczas wczorajszych działań podkarpackiej policji pod hasłem „Widoczny pieszy”.

Podkarpacie

34-latka miała blisko 4 promile. Wiozła autem trzy osoby, w tym dwoje dzieci

PODKARPACIE. 34-letnia mieszkanka gminy Ostrów w powiecie ropczycko-sędziszowskim odpowie za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Podkarpacie

Zderzenie ciężarówki z seatem na DK9 w Chmielowie. 3 osoby trafiły do szpitala

PODKARPACIE. Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 12:00.

Reklama