Rzeszów - Czwartek, 08.05.2025
Reklama

29-latek "przeleciał" volkswagenem przez rondo

Dodano:

fot. KPP Łańcut
fot. KPP Łańcut
PODKARPACIE. 29-letni kierowca volkswagena (mieszkaniec Rzeszowa), jadąc z duża prędkością remontowanym odcinkiem drogi krajowej nr 94 w Łańcucie, nie zauważył informacji zbliżającym się o ruchu okrężnym i uderzył w nasyp, a następnie „przeleciał” nad rondem. Dwoje pasażerów zostało rannych.  

Wypadek miał miejsce w sobotę, po godz. 20:00. 29-latek kierujący volkswagenem, jechał w kierunku Przeworska. Wraz z nim podróżowało jeszcze cztery osoby. Jak wstępnie ustalili policjanci, samochód jadący z dużą prędkością, wjechał wprost na nasyp budowanego ronda i został wyrzucony kilkadziesiąt metrów za skrzyżowanie. W zdarzeniu ranne zostały dwie osoby.

29-latek kierujący volkswagenem był trzeźwy. Mężczyzna twierdził, że nie zauważył ronda, ani mijanych wcześniej znaków informujących o ruchu okrężnym.

Świeżo upieczonemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Miał je zaledwie od dwóch miesięcy.

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Obwodnica Narola oddana do użytku

PODKARPACIE. W poniedziałek, 18 lipca 2022 r. oficjalnie oddano do użytku obwodnicę Narola. Drogę wybudowała firma Strabag. Inwestycja o wartości ponad 26 mln zł  dofinansowana była ze środków unijnych.

Podkarpacie

Dwie osoby zginęły w dwóch wypadkach na Podkarpaciu

PODKARPACIE. 65-letnia kobieta oraz 35-letni mężczyzna to ofiary dwóch tragicznych wypadków, do których doszło w piątek w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Otwarcie parku tematycznego w nowym ośrodku turystycznym w Solinie

PODKARPACIE. Dla turystów przygotowano szereg atrakcji.

Podkarpacie

Nowy konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży

PODKARPACIE. Została nim lek. med. Małgorzata Pruchnik-Surówka.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 206 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim w ciągu ostatniego tygodnia. W wyniku chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarła jedna osoba.

Podkarpacie

Samorząd województwa kupił nowoczesne szynobusy

PODKARPACIE. Firma NEWAG S.A. z Nowego Sącza wyprodukuje i dostarczy 12 nowoczesnych szynobusów. Pociągi będą obsługiwały m.in. połączenia w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Nowy tabor będzie zarówno elektryczny, jak i hybrydowy.

Podkarpacie

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości poszukują wolontariuszy na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Poszukiwanych jest blisko 500 wolontariuszy Paczki i 110 Akademii.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! W poniedziałek burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Burzom towarzyszyć będą silne opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h.

Reklama