Rzeszów - Piątek, 22.08.2025
Reklama

3,5 promila alkoholu nie przeszkadzało mężczyźnie kierować samochodem

Dodano:

fot. KPP Jasło
fot. KPP Jasło
PODKARPACIE. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego jasielskiej komendy zatrzymali pijanego kierowcę volkswagena. 39-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

5 marca około godziny 17.40, w Woli Dębowieckiej policjanci z  jasielskiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. W trakcie wykonywanych czynności od kierującego pojazdem, 39-letniego mężczyzny wyczuli alkohol.

Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że kierowca jest kompletnie pijany. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 3,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali 39-latka w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut, a o jego losie zadecyduje sąd.   

W świetle obowiązujących przepisów 39-latkowi grożą surowe konsekwencje. To przestępstwo  zagrożone karą pozbawienie wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od 3 do 15 lat.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Wystartowało letnie połączenie lotnicze z Rzeszowa do Szczecina

RZESZÓW. Rejsy będą się odbywały 2 razy w tygodniu.

Podkarpacie

Koronawirus. Więcej wyzdrowień, niż zakażeń na Podkarpaciu [17.07.2020]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono dziś 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym regionie. Kolejne 20 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Burze i silny deszcz na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzenie 1 stopnia o możliwych burzach na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Koronawirus. 9 nowych przypadków na Podkarpaciu, 6 osób wyzdrowiało [15.07.2020]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 9 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 6 osób wyzdrowiało. Liczba zakażonych na Podkarpaciu wzrosła do 979 osób.
 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 12 osób zachorowało, 15 wyzdrowiało

PODKARPACIE. 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano dziś w województwie podkarpackim. Kolejne 15 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Dzieci rodzin poszkodowanych przesz powódź pojadą na kolonię

PODKARPACIE. 36 dzieci z rodzin poszkodowanych wskutek ostatniej powodzi z terenu województwa podkarpackiego wyjedzie na kolonię do Wisły (woj. śląskie).

Podkarpacie

Kolejne odcinki Via Carpatia na Podkarpaciu w realizacji

PODKARPACIE. Jest umowa na budowę S19 Rzeszów Południe – Babica. Rozpoczęto również budowę odcinka S19 Kamień - Sokołów Małopolski Północ.

Podkarpacie

Koronawirus. 62 nowe zakażenia na Podkarpaciu. 12 osób wyzdrowiało

PODKARPACIE. Dziś zanotowano rekordową liczbę dziennych zakażeń na Podkarpaciu.

Reklama