Rzeszów - Czwartek, 19.03.2026
Reklama

33-latek dźgnął ostrym narzędziem mieszkańca powiatu dębickiego. Mężczyzna zmarł

Dodano: 20.03.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
DĘBICA. Prokuratura Rejonowa w Dębicy prowadzi śledztwo przeciwko 33-letniemu mieszkańcowi  Dębicy – Jakubowi S., któremu przedstawiono zarzut zabójstwa. Poprzez zadanie ciosu w okolice brzucha spowodował u pokrzywdzonego obrażenia wewnętrzne skutkujące zgonem w dniu 15 marca 2019 r.

W toku postępowania ustalono, iż wieczorem 13 marca 2019 roku Jakub S. wraz z innym osobami, w tym z pokrzywdzonym spożywali alkohol na osiedlu przy ul. Konarskiego w Dębicy. Pomiędzy Jakubem S., a ofiarą doszło do słownej kłótni, w wyniku której Jakub S. pchnął wymienionego w brzuch ostrym narzędziem – prawdopodobnie nożem.

Poinformowani o zdarzeniu ok. godz. 22:50 funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dębicy udali się na miejsce zdarzenia, gdzie zastano  załogę karetki pogotowia, która zabierała pokrzywdzonego do szpitala. Obecna na miejscu żona pokrzywdzonego oświadczyła, iż jej mąż około godz. 22:00 wyszedł z mieszkania, aby zapalić papierosa, a około godz. 22:40 usłyszała sygnał dzwoniącego domofonu.

Gdy podniosła słuchawkę usłyszała męża wzywającego pomocy. Następnie wybiegła przed blok, gdzie zobaczyła męża leżącego na ziemi i trzymającego się za prawy bok. Następnie powiadomiła służby ratunkowe i zgodnie z instrukcjami dyspozytora udzielała pokrzywdzonemu pierwszej pomocy.
Reklama
Jakub S. został zatrzymany przez Policję nazajutrz po tym zajściu. Został mu przedstawiony zarzut o czyn z art. 148 § 1 k.k. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Jakub S. oświadczył, iż w chwili obecnej niewiele rozumie i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Oświadczył jedynie, iż leczy się psychiatrycznie i w związku z tym przyjmuje stosowne leki.

W dniu 15 marca 2019 r. Sąd Rejonowy w Dębicy na wniosek prokuratora wobec podejrzanego Jakuba S. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawcy za popełnienie zbrodni zabójstwa grozi kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Z zeznań przesłuchanych w sprawie świadków wynika, iż Jakub S. już wcześniej miał odgrażać się, że jeżeli ktoś go zdenerwuje, to wbije mu tzw. „kosę”. Miał też bez powodu wybuchać gniewem, krzyczeć, zachowywać się w sposób niezrównoważony. Sprawca był karany za posiadanie i przechowywanie treści pornograficznych z udziałem małoletnich.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Podpisano ostatnią umowę na nową DK9

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała trzecią umowę na prace przygotowawcze dla nowego przebiegu drogi krajowej nr 9, od drogi ekspresowej S74 do obwodnicy Nowej Dęby.

Podkarpacie

Tragiczny wpadek w powiecie jasielskim. Nie żyje 18-latka

PODKARPACIE. W miejscowości Czekaj, kierująca volkswagenem straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przepust. Samochód przewrócił się. Kierująca trafiła do szpitala, 18-letnia pasażerka zginęła na miejscu.

Podkarpacie

Ścigany za zabójstwo obywatel Niemiec zatrzymany w Medyce

PODKARPACIE. Strażnicy Graniczni z przejścia w Medyce zatrzymali obywatela Niemiec poszukiwanego na podstawie ENA za zabójstwo. Mężczyzna chciał przekroczyć granicę legitymując się paszportem swojego brata.

Podkarpacie

IMGW ostrzega: w środę burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne 1. stopnia dla części województwa podkarpackiego. Po południu i wieczorem spodziewane są burze z intensywnymi opadami deszczu, porywami wiatru do 70 km/h oraz...

Podkarpacie

Zderzenie ciężarówki z osobówką w Strzyżowie. Częściowo zablokowana DW988

PODKARPACIE. Tuż przed południem w powiecie strzyżowskim doszło do wypadku z udziałem ciężarowego volvo i osobowej Skody. Kierujący osobówką doznał obrażeń i trafił do szpitala. Droga wojewódzka nr 988 jest częściowo zablokowana.

Podkarpacie

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu na DK19 i DK94 na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na drodze krajowej nr 19 w Jaworniku oraz na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Góra Ropczycka wprowadzono tymczasowe organizacje ruchu.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w powiecie mieleckim. Nie żyją 3 osoby

PODKARPACIE. Nietrzeźwy kierowca auto-lawety, podczas ucieczki przed policją, uderzył w seata, którym podróżowało trzy osoby. Wszyscy zginęli na miejscu.

Podkarpacie

Wybrano wykonawcę obwodnicy Pilzna

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Pilzna w ciągu DK73. W przypadku braku odwołań oraz przedłożenia przesz wykonawcę gwarancji należytego wykonania umowy, możliwe będzie...

Reklama