Rzeszów - Poniedziałek, 12.05.2025
Reklama

34-latka miała blisko 4 promile. Wiozła autem trzy osoby, w tym dwoje dzieci

Dodano:

fot. KPP Ropczyce
fot. KPP Ropczyce
PODKARPACIE. 34-letnia mieszkanka gminy Ostrów w powiecie ropczycko-sędziszowskim odpowie za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości. Kobieta, mając w organizmie prawie 4 promile alkoholu -  przewoziła dwójkę dzieci i jedną osobę dorosłą.

Zdarzenie miało miejsce w środę wieczorem w Ropczycach. Dyżurny tamtejszej komedy policji otrzymał zgłoszenie, że ul. Św. Barbary jechała autem kobieta, która najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu. Z dalszych informacji wyniakało, że kierująca jedzie w stronę Ostrowa. Chwilę później policjanci zauważyli opisany samochód zaparkowany na przystanku na ul. Kolejowej w Ropczycach.
Reklama
Za kierownicą siedziała 34-letnia mieszkanka gminy Ostrów. Policjanci wyczuli od niej silną woń alkoholu. Okazało się, że miała blisko 4 promile alkoholu w organizamie. W aucie przebywało także dwóch chłopców w wieku 10 i 11 lat - syn kierującej i jego kolega oraz 65 letnia kobieta - matka koleżanki kierującej.

Teraz o losie 34-latki zadecyduje sąd. Grozi jej zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia pasażerów. Ponadto odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
 
Źródło: KPP Ropczyce
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

POLREGIO przywraca kursy zawieszonych pociągów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Pociągi POLREGIO będą kursowały częściej, z zachowaniem standardów bezpieczeństwa.

Podkarpacie

Koronawirus. 1 nowy przypadek na Podkarpaciu, pierwszy od kilku dni

PODKARPACIE. Potwierdzono jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Od 18 maja otwarte salony fryzjerskie, kosmetyczne i restauracje. Rząd znosi kolejne ograniczenia

„Powoli wracamy do normalnego życia. Jednak nie będzie ono takie jak przed pandemią.” 

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstaną trzy nowe obwodnice

PODKARPACIE. Przemyśl, Kolbuszowa i Nowa Dęba zyskają obwodnice. Powstaną w ramach rządowego programu „100 obwodnic”. Inwestycje maja być realizowane w latach 2026-2028.

Podkarpacie

Z drogi serwisowej urządzili plac testowy. Kręcili "bączki", aż zapalił się samochód

PODKARPACIE. Dwóch braci chciało przetestować zakupionego mercedesa. Intensywne testy przeprowadzili na drodze serwisowej, a ich skutek to spalony samochód. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 6 punktami karnymi.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu uruchomiono 9 mobilnych punktów pobrań wymazu

PODKARPACIE. Badanie jest bezpłatne. Usługę finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Podkarpacie

Zderzenie motocyklisty z osobówką. W akcji śmigłowiec LPR

Poważnie ranny kierowca jednośladu został przetransportowany do szpitala specjalistycznego w Rzeszowie.

Podkarpacie

Nielegalni imigranci z Bangladeszu zatrzymani w Bieszczadach

Dwóch obywateli Bangladeszu próbowało nielegalnie przekroczyć granicę państwa. Zostali zatrzymani przez Straż Graniczną.

Reklama