Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

53-latek podczas awantury zaatakował nożem dwóch mężczyzn

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie mężczyzna, który podczas awantury zaatakował nożem swoich współbiesiadników. Jeden z pokrzywdzonych doznał obrażeń wymagających natychmiastowej interwencji chirurgicznej. 53-letni podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Mężczyźnie grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

W czwartek po godz. 13, dyżurny krośnieńskiej komendy został zaalarmowany o awanturze w jednym z domów przy ul. Floriańskiej w Iwoniczu. Trzech spożywających alkohol mężczyzn pokłóciło się ze sobą, w wyniku czego 53-latek zaatakował nożem swoich współbiesiadników. Jeden z poszkodowanych zdołał wydostać się z domu i powiadomić Policję.

Niezwłocznie na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z iwonickiego posterunku. 53-latek na widok policjantów  rzucił się do ucieczki, jednak szybko został obezwładniony i zatrzymany. Wówczas do działań ratunkowych przystąpiły dwa zespoły medyczne, które udzieliły pierwszej pomocy poszkodowanym.
Reklama
Obaj posiadali rany cięte szyi oraz rąk. 61-letni mężczyzna wymagał natychmiastowej interwencji chirurgicznej i został przetransportowany do krośnieńskiego szpitala. Więcej szczęścia miał 25-latek, którego obrażenia okazały się niegroźne.

53-letni napastnik został doprowadzony do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Podejrzany został przesłuchany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu do 25 lat więzienia, a nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Nietrzeźwość za kółkiem tłumaczył przyjętą kroplówką. Później wyjaśniał, że pił po wypadku

PODKARPACIE. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierowcy subaru, który w Zdziarach wjechał do rowu.

Podkarpacie

Listopadowy weekend okiem policji

PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali 42 nietrzeźwych kierowców.

Podkarpacie

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Podkarpaciu

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Podkarpaciu odbywa się w dniach od 18 do 24 listopada 2019 r.

Podkarpacie

Malejąca liczba sklepów nie wpływa na sprzedaż towarów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Na jeden sklep przypadało 135 mieszkańców (najwięcej ze wszystkich województw).

Podkarpacie

56- latek odpowie za kradzież telefonu. Ukradł go lekarzowi podczas badań

JAROSŁAW. 56-letni mężczyzna odpowie za kradzież telefonu. Ukradł go z biurka lekarza, który go badał.

Podkarpacie

Studenci coraz rzadziej wybierają uczelnie z Podkarpacia

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim, podobnie jak w Polsce, stale zmniejsza się liczba studentów.

Podkarpacie

Samochód wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Kierowca zginął na miejscu

PODKARPACIE. Mężczyzna zginął na miejscu, pasażerka została przewieziona do szpitala.

Podkarpacie

Akt oskarżenia dla byłego komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie

PODKARPACIE. Podejrzany tłumaczy się, że pieszej nie widział i został oślepiony przez nadjeżdżający z naprzeciwka samochód.

Reklama