Rzeszów - Środa, 05.11.2025
Reklama

74-latek chciał okraść bankomat, użył "domowej bomby"

Dodano: 10.09.2021 r.

Na zdj. kadr z nagrania z monitoringu / fot. KPP Łańcut
Na zdj. kadr z nagrania z monitoringu / fot. KPP Łańcut
ŁAŃCUT. Do 10-lat więzienia grozi 74-latkowi, który usiłował okraść bankomat, przy pomocy ładunku wybuchowego własnej roboty. Detonacja "domowej bomby" skończyła się jednak na niewielkich uszkodzeniach automatu i zranieniu samego sprawcy.

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek w miejscowości Czarna k. Łańcuta. Policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu czytnika kart z jednym z bankomatów. Jak wynikało z przekazanych informacji, na automacie były ślady niewielkiego wybuchu.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze, potwierdzili, że ktoś za pomocą detonacji małego ładunku wybuchowego, próbował włamać się do bankomatu. Sprawcy nie udało się jednak ukraść pieniędzy. Uszkodzeniu uległ czytnik kart.

Policjanci zabezpieczyli ślady z miejsca zdarzenia oraz nagrania z monitoringu. - Na nagraniach widać, jak nad urządzeniem pochyla się zakapturzony mężczyzna z dużymi okularami na twarzy. Po chwili następuje niewielki wybuch, a odłamki i iskry ranią w twarz stojącego przed bankomatem sprawcę. Mężczyzna, tuż przed okiem kamery, ściąga kaptur oraz okulary i wyciera poranione czoło, a następnie odchodzi. – informuje Komenda Powiatowa Policji w Łańcucie.
Reklama
Dzięki monitoringowi, sprawcę udało się szybko ustalić. To 74-letni mieszkaniec gminy Czarna. W domu 74-latka policjanci zabezpieczyli zapalniki oraz ładunki inicjujące oraz amunicję.  Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy.

Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi mu kara do 10 lat więzienia. Decyzją sądu został objęty policyjnym dozorem.
 
Źródło: KPP Łańcut
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Podkarpaccy policjanci skontrolowali ponad 1300 kierowców

Podkarpacka Policja podsumowała akcję „Prędkość”. Skontrolowano ponad 1300 kierowców. Niektórym zatrzymano prawo jazdy.

Podkarpacie

186 pojazdów gotowych do zimy na podkarpackich drogach

Rzeszowski oddział GDDKiA w pełni przygotowany do zimy. Sprzęt do odśnieżania dróg na Podkarpaciu jest gotowy do pracy, a magazyny są zapełnione solą drogową.

Podkarpacie

Pięciu nastolatków pobiło 80-latka. Zrobili to dla 30 zł

PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali pięciu młodych mężczyzn, którzy włamali się do domu 80-latka i dotkliwie go pobili. 

Podkarpacie

Dziewięciu kierowców pożegnało się z prawem jazdy. Sześć przypadków odnotowano w Mielcu

PODKARPACIE. Niechlubny rekordzista jechał przez Łączki Brzeskie z prędkością 142 km/h.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie w Babicy. Nie żyje 55-letnia kobieta

Do godz. 18:00 mogą potrwać utrudnienia na drodze krajowej nr 19 w Babicy. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Śmierć na miejscu poniosła 55-letnia kobieta kierująca osobowym nissanem.

Podkarpacie

Pijany kierowca potrącił rowerzystę, po czym uciekł z miejsca wypadku. Grozi mu 12 lat więzienia

PODKARPACIE. Kierujący audi, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Podkarpacie

Mniej łóżek na oddziale mieleckiego szpitala. Dyrektor: „Zmiany nie odbiją się na chorych”

MIELEC. Obydwa piętra Oddziału Wewnętrznego i Kardiologii wciąż będą czynne.

Reklama