Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Alert IMGW dla Podkarpacia. W piątek burze, grad i trąby powietrzne

Dodano: /

fot. Pixabay
fot. Pixabay

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z burzami jakie prognozowane są w piątek, 18 kwietnia na Podkarpaciu.

W 17 powiatach obowiązuje ostrzeżenie II stopnia. Są to powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski i Rzeszów, w których alert obowiązuje od godz. 14:00 do godz. 21:00 oraz powiaty: jarosławski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, niżański, przemyski, Przemyśl, przeworski, stalowowolski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski, dla których ostrzeżenie obwiązuje w godz. 16:00 – 1:00 (19.04).

Synoptycy IMGW przewidują burze z silnymi opadami deszczu, silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywy wiatru do 85 km/h, miejscami nawet do 100 km/h. Burzom może towarzyszyć grad. Istnieje także ryzyko pojawienia się trąby powietrznej.

W 8 powiatach, do godz. 21:00 obowiązuje ostrzeżenie I stopnia: bieszczadzki, brzozowski, jasielski, Krosno, krośnieński, leski, sanocki i strzyżowski. Tu burze mają mieć nieco słabszy charakter. Będą im towarzyszyć opady deszczu od 25 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstanie osiem obwodnic. Na trzy ogłoszono już przetargi

PODKARPACIE. Ruszył przetarg na budowę obwodnicy Nowej Dęby. To już trzecie postępowanie przetargowe na inwestycję drogową realizowaną z rządowego programu #100obwodnic. Osiem z nich powstanie na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 46 zakażeń, 22 wyzdrowienia, 2 ofiary śmiertelne [2.09.2020]

PODKARPACIE. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny podał najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

10-latka potrącona na przejściu dla pieszych. W akcji śmigłowiec LPR

PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 10-letniej dziewczynki, do którego doszło na przejściu dla pieszych.

Podkarpacie

Koronawirus. Dziś na Podkarpaciu więcej wyzdrowień, niż zakażeń [31.08.2020]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim potwierdzono dziś 32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Kolejne 33 osoby wyzdrowiały. Z powodu Covid-19 zmarła jedna osoba.

Podkarpacie

Koronawirus. Rekord zakażeń na Podkarpaciu [28.08.2020]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim padł kolejny rekord dobowej liczby zakażeń. Dziś potwierdzono 70 nowych przypadków – to największa liczba od początku pandemii. Wyzdrowiały kolejne 22 osoby.

Podkarpacie

33 nowe zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. 19 osób wyzdrowiało, 2 zmarły [27.08.2020]

PODKARPACIE. Wojewódszka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Rzeszowie podała najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemilogocznej w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie ciężarówek w Zarzeczu. Nie żyje 60-latek

PODKARPACIE. 60-letni kierowca samochodu ciężarowego marki kia zmarł w szpitalu, na skutek obrażeń jakie odniósł w zderzeniu z ciężarowym Volvo. Policjanci wyjaśniają przyczyny zdarzenia.

Podkarpacie

Koronawirus. 49 nowych przypadków na Podkarpaciu, 8 w Rzeszowie. Kolejne 12 osób wyzdrowiało [26.08.2020]

PODKARPACIE. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie opublikowała najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w województwie podkarpackim.

Reklama