Rzeszów - Wtorek, 10.03.2026
Reklama

Atak zimy. Aktualna sytuacja w województwie podkarpackim

Dodano: 25.11.2025 r. / Redakcja

fot. PUW w Rzeszowie / KW PSP w Rzeszowie
fot. PUW w Rzeszowie / KW PSP w Rzeszowie

PODKARPACIE. Obradował Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. Przedstawiono obecną sytuację na Podkarpaciu.

Wczoraj wieczorem w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem służb, inspekcji, przedstawicieli samorządów, IMGW oraz zarządców dróg. Po posiedzeniu odbył się briefing prasowy, podczas którego przekazano najważniejsze ustalenia dotyczące aktualnej sytuacji w województwie podkarpackim.

Tylko w poniedziałek strażacy przeprowadzili około 500 interwencji związanych z usuwaniem skutków intensywnych opadów śniegu na Podkarpaciu. Od piątku łącznie strażacy wyjeżdżali do zgłoszeń ponad 3600 razy. Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: jasielskim, dębickim, krośnieńskim.

Działania strażaków polegały głównie na usuwaniu połamanych drzew i konarów leżących na jezdniach, chodnikach, posesjach, liniach energetycznych oraz zabezpieczaniu uszkodzonych dachów. W kilku przypadkach zapewnili agregaty prądotwórcze dla osób wymagających podtrzymania sprzętu medycznego.

Przez kilka dni dziesiątki tysięcy osób pozostawało bez prądu. Od soboty służby energetyczne sukcesywnie przyrwacają zasilanie odbiorcom. W sobotę po południu bez prądu pozostawało około 80 tysięcy odbiorców. W poniedziałek, na godz. 17:30 liczba ta zmalała do 13 tysięcy. Najwięcej awarii odnotowano w rejonie Krosna, Mielca, Rzeszowa i Sanoka.

Reklama

Jak przekazała Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul, PGE skierowała do pracy wszystkie dostępne siły, w tym również ekipy spoza województwa oraz firmy zewnętrzne. W działania zaangażowni są również funkcjonariusze PSP i OSP.

W 35 szkołach na terenie województwa zawieszono zajęcia lekcyjne. Najwięcej w gminach Wiśniowa (4), Frysztak (4), Ropczyce (3) oraz Pilzno (3).



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ważny krok w kierunku budowy II etapu obwodnicy Sanoka

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła do wojewody podkarpackiego wniosek o wydanie decyzji ZRID budowy II etapu obwodnicy Sanoka. Przedłużenie obwodnicy Sanoka zakłada budowę około 3-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr...

Podkarpacie

Nowi konsultanci wojewódzcy w ochronie zdrowia

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul powołała na 5-letnią kadencję nowych konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia.

Podkarpacie

Empik otworzył nowy salon na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W Sędziszowie Małopolskim otwarto pierwszy w mieście salon Empik. Na pierwszych klientów czekają atrakcyjne promocje – m.in. 50% rabat na drugi produkt.

Podkarpacie

Na moście w Rudzie Łańcuckiej wprowadzono ruch wahadłowy

PODKARPACIE. W związku z remontem mostu przez rzekę Trzebośnica w Rudzie Łańcuckiej wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Utrudnienia będą występować do zakończenia remontu, który przewidziany jest na lipiec br.

Podkarpacie

Niebezpieczne zdarzenie na autostradzie A4. 87-latek z Rzeszowa jechał pod prąd

PODKARPACIE. Nieco zamiesznia narobił 87-letni kierowca z Rzeszowa. Mężczyzna jechał peugeotem pod prąd na podkarpackim odcinku A4. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Senior stracił prawo jazdy, a o jego dalszym...

Podkarpacie

Dachowanie na A4 w Mirocinie. Kierowca dacii w poważnym stanie trafił do szpitala

PODKARPACIE. 36-letni kierowca dacii z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi, uderzył w bariery ochronne, następnie betonowy przepust i dachował. Mężczyzna trafił do szpitala.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Straszęcinie. Nie żyje 35-letni kierowca hondy

PODKARPACIE. Kierujący hondą, wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie. Jego życia nie udało się uratować. Jadący z nim pasażer trafił do szpitala.

Podkarpacie

Szedł środkiem jezdni, został potrącony przez samochód. 56-latek zginął na miejscu

PODKARPACIE. Jasielscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku. Kierowca fiata potrącił 56-letniego pieszego, który szedł środkiem jezdni. Niestety jego życia nie udało się uratować.

Reklama