Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Będzie kompleksowy remont mostu w Iskrzyni w ciągu DK19

Dodano: 26.09.2025 r. / Redakcja

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na remont mostu przez rzekę Wisłok w miejscowości Iskrzynia, w ciągu drogi krajowej nr 19. Prace potrwają 11 miesięcy.

Zakres prac obejmuje kompleksowy remont obiektu, w tym wykonanie wszystkich warstw bitumicznych nawierzchni na moście i dojazdach oraz oznakowania poziomego jezdni.

Roboty będą prowadzone połówkowo, pod ruchem: najpierw remontowana będzie jedna połowa mostu, a ruch odbywać się będzie wahadłowo po drugiej. Po zakończeniu prac ruch zostanie przełożony na wyremontowaną część, a prace przeniosą się na drugą stronę.

Remont potrwa 11 miesięcy od podpisania umowy, a jego wartość wynosi 2 337 827,65 zł. Wykonawcą jest firma MG Infrastruktura Marian Wołczyk.

Obecny most został wybudowany w 1966 roku. Ma długość 64 m i przebiega pod kątem 63 stopni względem rzeki. Jest konstrukcją żelbetową dwuprzęsłową ze wspornikami, z czterodźwigarowym ustrojem belkowym połączonym monolityczną płytą pomostową i poprzecznicami co 6,25 m. Belki mają wysokość 1,26 m, szerokość 0,50 m w przęsłach i 0,70–0,80 m nad podporami. Filary są monolityczne, pełnościenne i posadowione bezpośrednio na gruncie.

Reklama

W 1998 roku ustrój nośny wzmocniono kablami sprężającymi i dodatkową płytą pomostową, podnosząc klasę nośności do „B” bez zmiany wymiarów i schematu statycznego.

Podczas remontu wykonano nowe elementy pomostu: izolację, balustrady, bariery, kapy chodnikowe, gzymsy oraz nawierzchnię jezdni z urządzeniami dylatacyjnymi.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Na Podkarpaciu wyzdrowiały kolejne 22 osoby. Aktualna sytuacja [23.04.2020]

PODKARPACIE. Mamy 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 22 osoby wyzdrowiały.

Podkarpacie

Zakończyła się kwarantanna Polaków, którzy przylecieli z Włoch do Rzeszowa

PODKARPACIE. Zakończyła się kwarantanna zbiorowa osób, które po powrocie z Włoch do Polski, zostały skierowane do ośrodka wypoczynkowego w Solinie.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Dziś 24 wyzdrowienia, 6 przypadków zakażenia [22.04.2020]

PODKARPACIE. Mamy aktualne dane z województwa podkarpackiego. Kolejne 24 osoby wyzdrowiały. Dziś odnotowano 6 nowych przypadków zakażenia.

Podkarpacie

Ponad 50 strażaków gasiło pożar budynku gospodarczego w Bliznem

PODKARPACIE. Blisko 3,5 godziny strażacy gasili pożar budynku gospodarczego w Bliznem. W akcji wzięło udział 12 zastępów straży pożarnej.

Podkarpacie

6 tys. grzywny za załamanie kwarantanny domowej

PODKARPACIE. Mieszkaniec Tarnobrzega został ukarany grzywną w wysokości 6 tys. zł za złamanie zasad kwarantanny domowej. 

Podkarpacie

Koronawirus. 4 nowe przypadki, 14 osób wyzdrowiało. Aktualna sytuacja [21.04.2020]

PODKARPACIE. Dziś odnotowano 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim, w tym jedno dziecko. Kolejne14 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Koronawirus. 7 samochodów trafi do stacji sanitarno-epidemiologicznych na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Są już samochody, które będą wsparciem dla sanepidu w walce z koronawirusem.

Podkarpacie

Kradł słupki ze znaków drogowych. "Były mu potrzebne do zrobienia regałów"

Policja zatrzymała 30-letniego mieszkańca powiatu łańcuckiego, który jest podejrzany o kradzież słupków znaków drogowych. Wartość skradzionych elementów wyceniono na 10 tys. zł.

Reklama