Rzeszów - Niedziela, 28.09.2025
Reklama

Będzie kompleksowy remont mostu w Iskrzyni w ciągu DK19

Dodano: 26.09.2025 r. / Redakcja

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na remont mostu przez rzekę Wisłok w miejscowości Iskrzynia, w ciągu drogi krajowej nr 19. Prace potrwają 11 miesięcy.

Zakres prac obejmuje kompleksowy remont obiektu, w tym wykonanie wszystkich warstw bitumicznych nawierzchni na moście i dojazdach oraz oznakowania poziomego jezdni.

Roboty będą prowadzone połówkowo, pod ruchem: najpierw remontowana będzie jedna połowa mostu, a ruch odbywać się będzie wahadłowo po drugiej. Po zakończeniu prac ruch zostanie przełożony na wyremontowaną część, a prace przeniosą się na drugą stronę.

Remont potrwa 11 miesięcy od podpisania umowy, a jego wartość wynosi 2 337 827,65 zł. Wykonawcą jest firma MG Infrastruktura Marian Wołczyk.

Obecny most został wybudowany w 1966 roku. Ma długość 64 m i przebiega pod kątem 63 stopni względem rzeki. Jest konstrukcją żelbetową dwuprzęsłową ze wspornikami, z czterodźwigarowym ustrojem belkowym połączonym monolityczną płytą pomostową i poprzecznicami co 6,25 m. Belki mają wysokość 1,26 m, szerokość 0,50 m w przęsłach i 0,70–0,80 m nad podporami. Filary są monolityczne, pełnościenne i posadowione bezpośrednio na gruncie.

Reklama

W 1998 roku ustrój nośny wzmocniono kablami sprężającymi i dodatkową płytą pomostową, podnosząc klasę nośności do „B” bez zmiany wymiarów i schematu statycznego.

Podczas remontu wykonano nowe elementy pomostu: izolację, balustrady, bariery, kapy chodnikowe, gzymsy oraz nawierzchnię jezdni z urządzeniami dylatacyjnymi.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Nisku. Kierowca peugeota wjechał pod tira

NISKO. Do wypadku doszło ok. godz. 7.30 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 19 w Nisku z ul. Rzeszowską.

Podkarpacie

Ambasador Izraela gościł na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Alexander Ben Zvi  przyjechał na Podkarpacie w związku z wręczenia medalu "SPR Sprawiedliwy wśród Narodów Świata".

Podkarpacie

Ścieżka rowerowa z Soliny do Zakopanego o długości ok. 256 km? Trwa zbiórka podpisów

PODKARPACIE. Trasa rowerowa z Soliny do Zakopanego będzie miała długość ok. 256 km.

Podkarpacie

162 km/h w obszarze zabudowanym

PODKARPACIE. O 112 km/h przekroczył prędkość w terenie zabudowanym 29-letni kierowca volvo.

Podkarpacie

Pijana i z zakazem sądowym przewoziła swoje dziecko niesprawnym samochodem

STALOWA WOLA. Informacja o całym zdarzeniu została przekazana również do sądu rodzinnego.

Podkarpacie

Ukradła kartę płatniczą. Zapłaciła nią 6 razy i oddała do placówki banku

PODKARPACIE. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Policyjne kontrole na ulicach. Chodzi o akcję „Smog”

PODKARPACIE. 19 lutego 2020 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Smog".

Podkarpacie

Cenne starodruki w rękach policji. Ich wartość przekracza 80 tys. zł

JAROSŁAW. Odzyskane przez policjantów księgi to dzieła w większości teologiczne, w języku łacińskim.

Reklama