Rzeszów - Wtorek, 10.02.2026
Reklama

Będzie kompleksowy remont mostu w Iskrzyni w ciągu DK19

Dodano: 26.09.2025 r. / Redakcja

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na remont mostu przez rzekę Wisłok w miejscowości Iskrzynia, w ciągu drogi krajowej nr 19. Prace potrwają 11 miesięcy.

Zakres prac obejmuje kompleksowy remont obiektu, w tym wykonanie wszystkich warstw bitumicznych nawierzchni na moście i dojazdach oraz oznakowania poziomego jezdni.

Roboty będą prowadzone połówkowo, pod ruchem: najpierw remontowana będzie jedna połowa mostu, a ruch odbywać się będzie wahadłowo po drugiej. Po zakończeniu prac ruch zostanie przełożony na wyremontowaną część, a prace przeniosą się na drugą stronę.

Remont potrwa 11 miesięcy od podpisania umowy, a jego wartość wynosi 2 337 827,65 zł. Wykonawcą jest firma MG Infrastruktura Marian Wołczyk.

Obecny most został wybudowany w 1966 roku. Ma długość 64 m i przebiega pod kątem 63 stopni względem rzeki. Jest konstrukcją żelbetową dwuprzęsłową ze wspornikami, z czterodźwigarowym ustrojem belkowym połączonym monolityczną płytą pomostową i poprzecznicami co 6,25 m. Belki mają wysokość 1,26 m, szerokość 0,50 m w przęsłach i 0,70–0,80 m nad podporami. Filary są monolityczne, pełnościenne i posadowione bezpośrednio na gruncie.

Reklama

W 1998 roku ustrój nośny wzmocniono kablami sprężającymi i dodatkową płytą pomostową, podnosząc klasę nośności do „B” bez zmiany wymiarów i schematu statycznego.

Podczas remontu wykonano nowe elementy pomostu: izolację, balustrady, bariery, kapy chodnikowe, gzymsy oraz nawierzchnię jezdni z urządzeniami dylatacyjnymi.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Bez uprawnień i z 3 promilami alkoholu w organizmie. Grozi mu 2 lata pozbawienia wolności

RZESZÓW. O pijanym kierowcy, policjantów poinformował inny mężczyzna. 

Podkarpacie

Zatrzymano dwójkę mężczyzn za posiadanie narkotyków. Policjanci zabezpieczyli 27 gramów marihuany

ŁAŃCUT. Do zatrzymania mieszkańców Łańcuta doszło we wtorek, tuż po godz. 18.00.

Podkarpacie

Podczas kontroli osobistej przy pijanym mężczyźnie znaleziono marihuanę i biały proszek

NISKO. Zatrzymany 30-latek miał 3 promile alkoholu w organizmie. 

Podkarpacie

Dwójka mężczyzn udaremniła dalszą jazdę pijanemu 30-latkowi

RZESZÓW. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości 30-latkowi grozi nawet 2 lata więzienia.

Podkarpacie

18-latek zatrzymał pijanego kierowcę

PODKARPACIE. Pijany kierowca dostał czteroletni zakaz prowadzenia wszelkim pojazdów mechanicznych.

Podkarpacie

20-latek stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Mężczyzna został przewieziony do szpitala

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 15, na drodze powiatowej w Kupnie. 

Reklama