Rzeszów - Piątek, 09.05.2025
Reklama

Bez uprawnień i z 3 promilami alkoholu w organizmie. Grozi mu 2 lata pozbawienia wolności

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
SĘDZISZÓW MŁP. Prawie 3 promile alkoholu miał w organizmie kierowca citroena, zatrzymany do kontroli drogowej w Sędziszowie Małopolskim. Wcześniej oficer dyżurny otrzymał informację, że kierowca tego pojazdu może być nietrzeźwy. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Wczoraj około godz. 12, policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego ropczyckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej osobowego citroena. Według zgłoszenia, które wcześniej otrzymał oficer dyżurny, kierowca mógł być nietrzeźwy.

Podczas sprawdzania stanu trzeźwości kierowcy, policjanci potwierdzili, że jest pijany. Badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie. Jak się dodatkowo okazało, 54-letni mężczyzna, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
Reklama
Wzorowa postawa osoby zgłaszającej, pozwoliła w porę zapobiec dalszej jeździe nietrzeźwemu mężczyźnie. Kodeks karny za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w ruchu lądowym przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat.

Również wczoraj  przed godz. 23, na ul. Wolickiej w Sędziszowie Małopolskim, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego rowerzystę. Badanie wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialny kierowca jednośladu, poniesie odpowiedzialność przed sądem.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ubywa studentów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Największą podkarpacką uczelnią był Uniwersytet Rzeszowski, na którym studiowało 16,3 tys. osób.

Podkarpacie

Coraz częściej wybieramy polskie produkcje filmowe. Wciąż maleje liczba kin na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Na jeden seans filmowy w podkarpackich kinach w 2018 roku przypadało 25 widzów.

Podkarpacie

Holendrzy sesję zdjęciową na linii granicy zakończyli z mandatem

PODKARPACIE. Strażnicy graniczni nałożyli na nich 400 zł mandatu.

Podkarpacie

Wypadek skoczków spadochronowych. Prawdopodobną przyczyną mógł być zawał

PODKARPACIE. Dwóch mężczyzn w wieku 48 i 41 lat zostało zabranych do szpitala.

Podkarpacie

Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden spowodował wypadek, drugi nie miał prawa jazdy

PODKARPACIE. Za jazdę „na podwójnym gazie” mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Podkarpacie

Uratowali mężczyznę przed utonięciem. Po akcji 60-latek zaczął obrażać ratowników i funkcjonariuszy

PODKARPACIE. Zgłoszenie o topiącym się w stawie w Przedborzu mężczyźnie policjanci otrzymali w piątek około godz. 20.30.

Reklama