Rzeszów - Czwartek, 04.09.2025
Reklama

CBA zatrzymała pięciu przedsiębiorców z Podkarpacia. Sprawa dotyczy tzw. pustych faktur

Dodano: 26.04.2019 r.

fot. Centralne Biuro Antykorupcyjne
fot. Centralne Biuro Antykorupcyjne
PODKARPACIE. Tzw. ,,puste faktury” wystawione na niemal milion złotych. Kolejne pięć osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy CBA.

Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury CBA zatrzymali pięciu przedsiębiorców z województw podkarpackiego, mazowieckiego i lubuskiego.

Jak ustalono w trakcie postępowania zatrzymani w latach 2014-2018 wprowadzili do obrotu faktury VAT dokumentujące fikcyjny obrót towarów na kwotę niemal miliona złotych.

To kolejne czynności realizowane w związku z wielowątkowym śledztwem dotyczącym funkcjonowania zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się m.in. wyłudzeniami podatku VAT, wprowadzaniem do obrotu dokumentów księgowych poświadczających nieprawdę.

Zatrzymani po zakończeniu przeszukań zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

W trakcie tego postępowania zarzuty usłyszało już 16 osób, w tym właściciel przedsiębiorstwa, które wystawiało „puste faktury” oraz naczelnik urzędu skarbowego z Podkarpacia. Wobec pięciu osób sąd zastosował tymczasowy areszt.
Źródło: Centralne Biuro Antykorupcyjne
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Nowe ogniska koronawirusa na Podkarpaciu

PODKAPRACIE. Jak informuje sanepid, obecnie na terenie województwa podkarpackiego występuje siedem ognisk koronawirusa. Największe to DPS w miejscowości Ruda w gminie Sędziszów Małopolski.

Podkarpacie

MotoMikołajki 2020. Podkarpaccy motocykliści odwiedzą 5 domów dziecka

PODKARPACIE. W tym roku do akcji dołączył Dom Dziecka w Nowej Grobki k. Lubaczowa, który potrzebuje „każdego rodzaju pomocy”.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 1200 ozdrowieńców. Nowe zakażenia i zgony [19.11.2020]

PODKARPACIE. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o 1 096 nowych zakażeniach na Podkarpaciu. Wyzdrowiało kolejne 1253 osoby. Zmarło 51 mieszkańców województwa.

Podkarpacie

Podpisano umowę na budowę obwodnicy Narola

PODKARPACIE. „Za dwa lata pojedziemy nową obwodnicą Narola” – zapowiedział marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl podczas podpisania umowy z wykonawcą inwestycji.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Najwięcej zgonów od początku pandemii [18.11.2020]

PODKARPACIE. W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 777 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Kolejne wsparcie dla podkarpackich szpitali na walkę z Covid-19

PODKARPACIE. 76 respiratorów i 83 kardiomonitory trafiło do podkarpackich szpitali. To kolejne wsparcie z Agencji Rezerw Materiałowych.

Podkarpacie

11-latek potrącony przez samochód. Śmigłowiec zabrał go do szpitala w Rzeszowie

PODKARPACIE. Obrażenia 11-latka nie zagrażają jego życiu.

Podkarpacie

Szlaki w Bieszczadzkim Parku Narodowym znów otwarte

PODKARPACIE. Przez blisko 2 tygodnie niektóre szlaki w Bieszczadzkim Parku Narodowym były nieczynne z powodu remontu. Od 16 listopada wszystkie trasy są już dostępne dla turystów.

Reklama