Rzeszów - Środa, 13.08.2025
Reklama

CBA zatrzymała pięciu przedsiębiorców z Podkarpacia. Sprawa dotyczy tzw. pustych faktur

Dodano:

fot. Centralne Biuro Antykorupcyjne
fot. Centralne Biuro Antykorupcyjne
PODKARPACIE. Tzw. ,,puste faktury” wystawione na niemal milion złotych. Kolejne pięć osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy CBA.

Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury CBA zatrzymali pięciu przedsiębiorców z województw podkarpackiego, mazowieckiego i lubuskiego.

Jak ustalono w trakcie postępowania zatrzymani w latach 2014-2018 wprowadzili do obrotu faktury VAT dokumentujące fikcyjny obrót towarów na kwotę niemal miliona złotych.

To kolejne czynności realizowane w związku z wielowątkowym śledztwem dotyczącym funkcjonowania zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się m.in. wyłudzeniami podatku VAT, wprowadzaniem do obrotu dokumentów księgowych poświadczających nieprawdę.

Zatrzymani po zakończeniu przeszukań zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

W trakcie tego postępowania zarzuty usłyszało już 16 osób, w tym właściciel przedsiębiorstwa, które wystawiało „puste faktury” oraz naczelnik urzędu skarbowego z Podkarpacia. Wobec pięciu osób sąd zastosował tymczasowy areszt.
Źródło: Centralne Biuro Antykorupcyjne
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

W przemyskim szpitalu otwarto nowoczesne call center

PRZEMYŚL. Pod  numerem (16) 736 05 00, pacjenci mogą załatwić sprawy w 23 poradniach znajdujących się przy ul. Monte Cassino i Sportowej.

Podkarpacie

Czwórka mężczyzn pobiła 28-latka z Przemyśla. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności

PRZEMYŚL. Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem przy ul. Czarnieckiego w Przemyślu.

Podkarpacie

9 zastępów straży pożarnej gasiło pożar pensjonatu w Kalnicy

KALENICA. Trwa ustalanie przyczyn nocnego pożaru obiektu wypoczynkowego w Kalnicy. W akcji gaśniczej udział brało 9 zastępów straży pożarnej. Ewakuowano 18 osób.

Podkarpacie

Poważny wypadek w Jaworzu Górnym. Jednego z poszkodowanych przewieziono do szpitala helikopterem

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło dzisiaj przed godz.11 w Jaworzu Górnym.

Podkarpacie

Kobieta wezwała pogotowie ratunkowe, bo znajomy nie podał jej herbaty

LEŻAJSK. Za bezpodstawne wezwanie medyków poniesie odpowiedzialność przed sądem.

Podkarpacie

Rozpoczynają się konsultacje społeczne dot. rozkładu jazdy pociągów

PODKARPACIE. Nowy rozkład obowiązywał będzie od 8 grudnia br.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w powiecie niżańskim. Zginęła kobieta

PODKARPACIE. Do wypadku doszło 26 stycznia ok. godz. 7.40 w Jeżowem.

Reklama