Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Cieszanów Rock Festiwal chce być bardziej „eko” i adoptuje koale

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
PODKARPACIE. Cieszanów Rock Festiwal adoptował koale. Ma na imię Hockey Luna i aktualnie rezyduje w Szpitalu dla koali w Port Macquarie w Australii.

Ekipa CRF w pierwszym noworocznym poście na facebooku zadeklarowała, że ekologia to jeden z priorytetów kolejnych edycji festiwalu. Na dowody nie trzeba było długo czekać. Organizatorzy największej imprezy muzycznej na Podkarpaciu wsparli finansowo szpital dla zwierząt zajmujący się leczeniem ofiar wielkich pożarów w Australii. Cieszanów Rock Festiwal adoptował poparzoną koalę o imieniu Hockey Luna, która obecnie rezyduje w Szpitalu dla koali w Port Macquarie w Australii.



„Cieszymy się, że możemy pomagać i przekazywać dalej pozytywną energię skumulowaną wokół naszego festiwalu. Gdyby przynajmniej połowa naszych followersów wpłaciła mały datek na rzecz ofiar australijskich pożarów, moglibyśmy uratować nawet 15 000 tysięcy zwierząt! Te liczby dają do myślenia. Liczymy, że nasza mała festiwalowiczka Hockey Luna szybko wróci do zdrowia i ostatecznie trafi do bezpiecznego miejsca. Ta adopcja to z naszej strony symboliczny gest i dowód na to, że bierzemy sobie do serca nasze noworoczne postanowienie czyli „więcej ekologii na CRF!” - mówi Artur Tylmanowski, dyrektor artystyczny Cieszanów Rock Festiwal.
Reklama
Pomoc poprzez wirtualną adopcję zyskuje na popularności i zatacza coraz szersze kręgi.  Poszkodowanego koalę „przygarnęli” m.in. Tomasz Organek z zespołem i Daria Zawiałow. Podkarpacki CRF jest jednym z pierwszych festiwali, które zdecydowały się na taki krok.

Wkrótce dowiemy się co jeszcze planują organizatorzy cieszanowskiej imprezy. Na przełomie stycznia i lutego mają pojawić się informacje o pierwszych artystach nadchodzącej edycji i nowych strefach aktywności. W tym roku Cieszanów Rock Festiwal odbędzie się w dniach 20-22 sierpnia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Dofinansowanie na zakup samochodów dla Ochotniczych Straży Pożarnych na Podkarpaciu

PODKARPACIE. 23 czerwca w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie promes na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Koronawirus. 12 nowych przypadków na Podkarpaciu. Zmarły kolejne dwie osoby [24.06.2020]

PODKARPACIE. 577 przypadków zakażenia, 352 osoby wyzdrowiało, 50 zmarło – oto najnowsze dane z województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Alarm przeciwpowodziowy dla 12 powiatów

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki wprowadziła alarm przeciwpowodziowy dla znacznej części województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Śmierć podczas prac leśnych. Nie żyje 56-letni mężczyzna

PODKARPACIE. 56-letni mężczyzna zginął podczas prac przy wycince powalonego drzewa w lesie. W sprawie zatrzymano 33-latka, który uczestniczył w wypadku.

Podkarpacie

Trwa XIX edycja Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" 2020

Ideą konkursu jest wyłonienie najlepszych i najaktywniejszych gospodarczo przedsiębiorstw naszego regionu, które dzięki osiąganym wynikom w prowadzonej działalności są lub mogą stać się wzorem dla innych.

Podkarpacie

Koronawirus. 8 nowych przypadków na Podkarpaciu. Kolejna ofiara śmiertelna [23.06.2020]

PODKARPACIE. W szpitalu w Łańcucie zmarła 93-letnia pacjentka.

Podkarpacie

Podpisano umowę na rozbudowę DK28 Przemyśl-Medyka

​PODKARPACIE. Umowa na realizacje 7-kilometrowego odcinka podpisana. Koszt inwestycji to ponad 99 mln zł.

Podkarpacie

Ulewy na Podkarpaciu. Ponad 600 interwencji strażaków

PODKARPACIE. Zalane piwnice i drogi, połamane drzewa – to skutki intensywnych opadów deszczu w naszym regionie.

Reklama