Rzeszów - Niedziela, 29.03.2026
Reklama

Do łańcuckiego zamku wracają ułańskie pokazy turniejowe

Dodano: 07.05.2025 r. / Redakcja

fot. Muzeum - Zamek w Łańcucie
fot. Muzeum - Zamek w Łańcucie

ŁAŃCUT. Do Muzeum-Zamku w Łańcucie powracają pokazy turniejowe, realizowane przez Stowarzyszenie Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji im. 20 Pułku Ułanów. Najbliższe wydarzenie już w dniach 11 i 12 maja.

Pokazy turniejowe będą odbywały się w dawnej Ujeżdżalni. Przeprowadzą je rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji im. 20 Pułku Ułanów. Uczestnicy będą mogli zobaczyć symulator ˗ konia ćwiczebnego z siodłem kawaleryjskim oraz historyczne mundury ułańskie. W ramach wydarzenia zaplanowano również opowieści na temat rzędu kawaleryjskiego oraz konkursy.

„Konie ćwiczebne używane były w polskiej kawalerii do r. 1939, a turniej nawiązuje do historycznego związku Łańcuta z 10 Pułkiem Strzelców Konnych, stacjonującym w tym mieście” – wyjaśnia Joanna Garbulińska - Charchut, starszy specjalista ds. marketingu i komunikacji Muzeum-Zamku w Łańcucie.

Pokazy będą miały charakter cykliczny. Najbliższe odbędą się w dniach 11 i 12 maja 2025 r. w godz. 10:00 – 14:00. Kolejne pokazy zaplanowano w terminach:

• 25.05.2025, 26.05.2025,
• 08.06.2025, 09.06.2025,
• 07.09.2025, 08.09.2025,
• 05.10.2025, 06.09.2025.

Wydarzenia są biletowane. Za bilet normalny zapłacimy 2 zł, a za ulgowy 1 zł. Wejściówki będą dostępne na ekspozycji w dniu wydarzenia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Nieznaczny wzrost liczby turystów odwiedzających Podkarpacie

PODKARPACIE. Turystyczne obiekty noclegowe na Podkarpaciu dysponowały w 2018 roku 34,7 tys. miejscami noclegowymi. 

Podkarpacie

Pijany kierowca stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Cztery osoby w szpitalu, dwie poważnie ranne

PODKARPACIE. Do tego dramatycznego wypadku doszło w niedziele o 1.00 w miejscowości Łysa Góra w powiecie jasielskim.

Podkarpacie

Pościg za pijanym kierowcą. 21-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności

PODKARPACIE. Mężczyzna w pewnym momencie zatrzymał pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo.

Podkarpacie

Nietypowa interwencja policji. Pijany mężczyzna zawisł na płocie głową w dół

PODKARPACIE. Z przekazanych informacji wynikało, że na płocie jednej z posesji zawisł mężczyzna zaczepiony za spodnie.

Podkarpacie

Zatrzymano poszukiwanego listem gończym 21-latka z Sędziszowa Małopolskiego

SĘDZISZÓW MŁP. Oskarżonemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

W Przemyślu powstanie nowoczesna strzelnica. Znajdzie się na terenie komendy BOSG

PRZEMYŚL. Roboty budowlane mają zakończyć się do końca października 2019 roku.

Podkarpacie

3,5 promila alkoholu nie przeszkadzało mężczyźnie kierować samochodem

PODKARPACIE. W świetle obowiązujących przepisów 39-latkowi grożą surowe konsekwencje.

Reklama