Rzeszów - Niedziela, 11.05.2025
Reklama

Do szpitala w Łańcucie trafiły respiratory od podkarpackich strażaków

Dodano:

fot. KW PSP Rzeszów
fot. KW PSP Rzeszów
Kolejna pomoc dla łańcuckiego szpitala, tym razem od podkarpackich strażaków.

Na polecenie komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz w porozumieniu z wojewodą podkarpackim, Centrum Medyczne w Łańcucie otrzymało 8 respiratorów będących na wyposażeniu jednostek podkarpackiej straży pożarnej.

Sprzęt przekazał szpitalowi w poniedziałek 30 marca komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec.

Podkarpaccy strażacy czynnie uczestniczą w działaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa. Funkcjonariusze pełnią dyżur w punktach kontrolnych na granicach z Ukrainą i Słowacją, strażacy ochotnicy dowożą żywność lub leki rodzinom objętym kwarantanną. Dodatkowo przy wybranych podkarpackich szpitalach strażacy rozstawili namioty, które mogą pełnić funkcje polowych izb przyjęć.

Łącznie w działania zaangażowanych było ponad 1400 podkarpackich strażaków.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Blisko 500 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 57 osób [22.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwa Zdrowia poinformowało o 486 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało kolejne 574 osoby.

Podkarpacie

Koronawirus. Od 26 kwietnia zmiany w obostrzeniach. Na Podkarpaciu otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne

PODKARPACIE. Oprócz tego dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przejdą na nauczanie hybrydowe. 

Podkarpacie

W Domaradzu zderzyły się dwa tiry. Jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Przez ponad 2 godz. zablokowana była krajowa „dziewiętnastka” w Domaradzu. Doszło tam do zderzenia dwóch tirów. Jeden z kierowców trafił do szpitala.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu: Ponad 400 nowych zakażeń, 52 zgony [21.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Uruchomiono pierwszy na Podkarpaciu Punkt Szczepień Powszechnych

RZESZÓW. W Jarosławiu ruszył pierwszy na Podkarpaciu pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych. Punkt będzie w stanie zaszczepić kilkaset osób dziennie.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu: 266 nowych zakażeń, 37 zgonów [20.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe dane z województwa podkarpackiego [19.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Rusza rozbudowa DW 894 na odcinku Hoczew - Polańczyk

PODKARPACIE. Prawie 69 mln zł będzie kosztować kolejna inwestycja drogowa w województwie podkarpackim. Chodzi o 11 km odcinek DW 894 w Bieszczadach. 

Reklama