Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Dwa ogniska koronawirusa na Podkarpaciu

Dodano: 16.11.2020 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Sanepid podał aktualne dane dotyczące ognisk koronawirusa w województwie podkarpackim. To DPS w powiecie lubaczowskim i ZOL w powiecie łańcuckim.

W porannym komunikacie na Podkarpaciu potwierdzono 842 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejne 969 osób, zmarło 12.

Od początku pandemii w województwie podkarpackim potwierdzono 42 227 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego aktywnych jest 19 890 przypadków. Jak podaje Sanpeid, większość zakażeń pochodzi z transmisji poziomej (tj. zakażenia rodzinne, zakłady pracy i inne kontakty).

Obecnie na Podkarpaciu występują dwa ogniska koronawirusa. Jedno występuje w Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Różanieckiej w powiecie lubaczowskim, gdzie potwierdzono 128 zakażeń, w tym u 123 pensjonariuszy i u 5 osób z personelu medycznego. Drugie ognisko to Zakład Opiekuńczo Leczniczy im. Matki Teresy z Kalkuty w Żołyni w powiecie łańcuckim, tam koronawirusa potwierdzono u 41 pensjonariuszy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Symboliczne wbicie łopaty na budowie obwodnicy Dynowa

DYNÓW. 35 mln inwestycja obejmuje m.in. budowę trzech mostów.

Podkarpacie

Na Podkarpackim odcinku A4 powstanie system łączności alarmowej SOS

PODKARPACIE., Przetarg dotyczy odcinka od granicy z woj. małopolskim do przejścia granicznego PL/UA.

Podkarpacie

Ośmiu kierowców straciło prawo jazdy. Wszyscy za nadmierną prędkość

BRZOZÓW. Najwyższy pomiar jaki odnotowali policjanci to 117 km/h.

Podkarpacie

Zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką. Nie żyją dwie osoby

PODKARPACIE. Do tragedii doszło na drodze wojewódzkiej nr 871.

Podkarpacie

Uciekł z miejsca wypadku i schował się w stercie siana. Znalazł go policyjny pies

PODKARPACIE. Zarówno poszkodowany jak i niedoszły uciekinier byli pijany.

Podkarpacie

Uszkodził bramę wjazdową, bo był zły na koleżankę. Teraz grozi mu 5 lat więzienia

PODKARPACIE. Mężczyzna tłumaczył się policji, że był zły na koleżankę i wypił alkohol.

Podkarpacie

Trwają prace budowlane na obwodnicy Stalowej Woli i Niska [FOTO]

PODKARPACIE. Prace na ww. odcinku rozpoczęły się 13 maja 2019 roku.

Reklama