Rzeszów - Niedziela, 11.05.2025
Reklama

Dwa ogniska koronawirusa na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Sanepid podał aktualne dane dotyczące ognisk koronawirusa w województwie podkarpackim. To DPS w powiecie lubaczowskim i ZOL w powiecie łańcuckim.

W porannym komunikacie na Podkarpaciu potwierdzono 842 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejne 969 osób, zmarło 12.

Od początku pandemii w województwie podkarpackim potwierdzono 42 227 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego aktywnych jest 19 890 przypadków. Jak podaje Sanpeid, większość zakażeń pochodzi z transmisji poziomej (tj. zakażenia rodzinne, zakłady pracy i inne kontakty).

Obecnie na Podkarpaciu występują dwa ogniska koronawirusa. Jedno występuje w Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Różanieckiej w powiecie lubaczowskim, gdzie potwierdzono 128 zakażeń, w tym u 123 pensjonariuszy i u 5 osób z personelu medycznego. Drugie ognisko to Zakład Opiekuńczo Leczniczy im. Matki Teresy z Kalkuty w Żołyni w powiecie łańcuckim, tam koronawirusa potwierdzono u 41 pensjonariuszy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

92-letnia kobieta zginęła w pożarze domu

PODKARPACIE. Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj w Trześniowe niedaleko Brzozowa. W pożarze drewnianego domu zginęła 92-letnia kobieta. Przyczyna pożaru nie jest znana.

Podkarpacie

12 przejść dla pieszych na Podkarpaciu będzie doświetlonych

PODKARPACIE. Będą to przejśćia na DK19, DK73 i DK94. 

Podkarpacie

Ponad 2,4 tys. nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 17 osób [2.02.2022]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 2442 nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

Podkarpacie

Przetarg na realizację S19 Babica - Jawornik z pozytywnym wynikiem kontroli Prezesa UZP

PODKARPACIE. Kolejnym krokiem w kierunku realizacji inwestycji będzie podpisanie umowy z wykonawcą.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 1400 zakażeń, 6 zgonów [1.02.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1429 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Muzeum-Zamek w Łańcucie rozpoczyna nowy sezon turystyczny

ŁAŃCUT. Po intensywnych dwóch miesiącach prac konserwatorskich, Muzeum-Zamek w Łańcucie od 1 lutego 2022 r. otwiera się dla zwiedzających. 

Podkarpacie

Tragiczny finał poszukiwań 61-letniej kobiety. Jej ciało znaleziono na polu

PODKARPACIE. Kilkadziesiąt osób zaangażowanych było w poszukiwanie 61-letniej mieszkanki Oleszyc. Jej zaginięcie zgłosiła rodzina. Niestety kobietę znaleziono martwą na polach uprawnych.

Podkarpacie

Podkarpacka Policja podsumowała akcję „Bezpieczna Autostrada A4’’. Skontrolowano blisko 100 kierowców

PODKARPACIE. Policjanci podsumowali piątkowe działania pn. „Bezpieczna Autostrada A4’’ na podkarpackim odcinku autostrady.  Do kontroli zatrzymano blisko 100 kierowców.

Reklama