Rzeszów - Poniedziałek, 12.05.2025
Reklama

Dwa ogniska koronawirusa na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Sanepid podał aktualne dane dotyczące ognisk koronawirusa w województwie podkarpackim. To DPS w powiecie lubaczowskim i ZOL w powiecie łańcuckim.

W porannym komunikacie na Podkarpaciu potwierdzono 842 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejne 969 osób, zmarło 12.

Od początku pandemii w województwie podkarpackim potwierdzono 42 227 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego aktywnych jest 19 890 przypadków. Jak podaje Sanpeid, większość zakażeń pochodzi z transmisji poziomej (tj. zakażenia rodzinne, zakłady pracy i inne kontakty).

Obecnie na Podkarpaciu występują dwa ogniska koronawirusa. Jedno występuje w Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Różanieckiej w powiecie lubaczowskim, gdzie potwierdzono 128 zakażeń, w tym u 123 pensjonariuszy i u 5 osób z personelu medycznego. Drugie ognisko to Zakład Opiekuńczo Leczniczy im. Matki Teresy z Kalkuty w Żołyni w powiecie łańcuckim, tam koronawirusa potwierdzono u 41 pensjonariuszy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [10.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 349 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiały 523 osoby. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.
Nowe zakażenia wg powiatów:

Podkarpacie

Pożar mieszkania w Przemyślu. Ewakuowano 15 osób

PRZEMYŚL. W kamienicy przy ul. Smolki w Przemyślu, doszło do pożaru. Konieczna była ewakuacja kilkunastu mieszkańców budynku.

Podkarpacie

Śmiertelne potrącenie 62-letniego mężczyzny

PODKARPACIE. 62-letni mężczyzna został potrącony przez kierującego fordem mondeo. Niestety, pomimo reanimacji pieszy zmarł na miejscu.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [7.01.2022]

PODKARPACIE. MZ potwierdziło 561 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. 557 osób wyzdrowiało. Zmarły 4 osoby.

Podkarpacie

Rowerzysta z Tarnobrzega ukarany mandatem w wysokości 2500 zł

PODKARACIE. Wysoką cenę za jazdę pod wpływem alkoholu zapłaci 63-letni rowerzysta z Tarnobrzega. Mężczyzna miał blisko 2,3 promila alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Podkarpacie

Ponad 680 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 24 osoby [5.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 681 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Kolejne 196 osób wyzdrowiało. Zmarło 24 osoby - 21 nich miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 560 zakażeń, 10 zgonów [4.01.2022]

PODKARPACIE.Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 565 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 191 osób wyzdrowiało. Zmarło 10 osób.

Podkarpacie

Pracownicy ZUS pomogą w składaniu wniosków o RKO i 500 plus

PODKARPACIE. Wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną.

Reklama