Rzeszów - Środa, 07.05.2025
Reklama

Dwa poważne wypadki w powiecie sanockim. Powód: alkohol, brawura i nadmierna prędkość

Dodano:

fot. KPP Sanok
fot. KPP Sanok
PODKARPACIE. 11 lutego w powiecie sanockim doszło do dwóch wypadków drogowych. W obydwu przypadkach powodem była brawura i nadmierna prędkość. Uczestnicy doznali poważnych obrażeń.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Zarszynie na ul. Podkarpackiej  po godz. 18. Kierujący hondą 33-letni mieszkaniec powiatu leskiego, na zakręcie drogi, w trakcie wyprzedzania volvo zderzył się z lusterkami z jadącym z przeciwnej strony samochodem. Następnie kierowca hondy zjechał na prawo i uderzył w wyprzedzany przez siebie samochód.

W wyniku zderzenia obydwa pojazdy wjechały do przydrożnych rowów. Kierująca volvo, kierujący hondą oraz jego pasażer zostali przewiezieni do szpitala. Policjanci zbadali stan trzeźwości uczestników wypadku. Kobieta była trzeźwa, natomiast u 33-letniego kierującego urządzenie wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Pasażer hondy również był nietrzeźwy. Miał ponad 0,7 promila.
Reklama
Kolejny poważny wypadek miał miejsce po godz. 23. na ul. Królowej Bony w Sanoku. Kierujący bmw 19-letni mieszkaniec powiatu sanockiego jadąc w kierunku ul. Przemyskiej nie dostosował prędkości, na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i  uderzył w jadący z przeciwnej strony autobus.

W wyniku zderzenia obrażeń doznali dwaj pasażerowie bmw (19 i 18- letni mężczyźni). Ranni zostali przewiezieni do szpitala z poważnymi obrażeniami i urazami kręgosłupa. Kierujący był trzeźwy, jednak pobrano mu krew na zawartość środków odurzających. Kierujący oraz pasażerowie autobusu nie doznali obrażeń.

W obydwu przypadkach prowadzone są postępowania, które wyjaśnią dokładne okoliczności zdarzeń, jednak bezsprzecznie jedną z przyczyn wypadków była brawura i nadmierna prędkość.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Od wtorku rozpoczyna się policyjna akcja „Boże Narodzenie 2019”

PODKARPACIE. Tegoroczne działania trwać będą od wtorku 24 grudnia do niedzieli 29 grudnia.

Podkarpacie

Intensywne opady deszczy na Podkarpaciu utrzymają się do wtorku

PODKARPACIE. Opady utrzymają się od godz. 07:50 dnia 23.12.2019 do godz. 14:00 dnia 24.12.2019.

Podkarpacie

Właściciel samochodu z napisem „Jedna Kula, Jeden Niemiec” poniesie odpowiedzialność karną?

PODKARPACIE. Zdjęcie dotarło do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Podkarpacie

Próbował na własną rękę rozbrajać pocisk z II WŚ. Konsekwencje okazały się tragiczne w skutkach

PODKARPACIE. W budynku gospodarczym ujawniono kilka bomb przeciwlotniczych z czasów II wojny światowej.

Podkarpacie

Obcokrajowcy pracujący na Podkarpaciu. Wśród nich obywatele Wenezueli, Meksyku oraz Egiptu

PODKARPACIE. W całej Polsce legalnie pracujących cudzoziemców jest przeszło 683 tysiące. 

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w powiecie ropczycko-sędziszowskim

PODKARPACIE. 31-latek, kierujący oplem, zginął na miejscu.

Podkarpacie

Był poszukiwany listem gończym. Wpadł podczas policyjnego patrolu

ROPCZYCE. Policjant z Zespołu Poszukiwań Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach zatrzymał 27-latka poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Ile osób na Podkarpaciu korzysta z pomocy społecznej?

PODKARPACIE. Systematycznie maleje liczba osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej.

Reklama