Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Dwóch 17–latków i 16-latek okradali starsze kobiety. Wyrywali im na ulicy torebki

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
SANOK. Policjanci z Sanoka zatrzymali dwóch 17-latków i 16-latka, którzy okradali starsze kobiety. Młodzi mężczyźni podbiegali do idących chodnikiem seniorek, wyrywali i kradli im torebki. Cała trójka za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

W drugiej połowie stycznia br. policjanci odnotowali kilkanaście zgłoszeń dotyczących kradzieży damskich torebek. Dochodziło do nich na terenie Sanoka. Mechanizm działania sprawców w każdym przypadku był ten sam. Mężczyźni podbiegali do idącej chodnikiem starszej kobiety i wyrywali jej z ręki torebkę, a następnie uciekali w rejon pobliskich bloków. Większość kradzieży miała miejsce w dzielnicy Wójtostwo, w godzinach od 12 do 20.

Policjanci prowadzili czynności zmierzające do wykrycia sprawców kradzieży na tzw. „wyrwę”. Na podstawie uzyskanych od pokrzywdzonych informacji, typowali osoby, które mogły mieć związek z tymi przestępstwami. Przeglądali również zapisy monitoringu obejmujące okolicę, gdzie dochodziło do tych zdarzeń. W wyniku podjętych działań policjanci ustalili sprawców. Przeszukując rzeczy podejrzewanych, znaleźli skradzione dokumenty oraz karty bankowe należące do pokrzywdzonych.
Reklama
Jak się okazało są to trzej młodzi mężczyźni, dwóch 17-latków i 16-latek. Wszyscy zostali zatrzymani do czasu wyjaśnienia tej sprawy. Podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im kradzieży. Za przestępstwa jakich się dopuścili, dwóch odpowie przed sądem karnym, natomiast 16-latek będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w pow. przeworskim. Tir zmasakrowany, kierowca nie przeżył

PODKARPACIE. Z niewyjaśnionych przyczyn, 46-letni kierowca tira, wypadł z drogi, wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Pomimo reanimacji, jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Nowe karetki dla pogotowia ratunkowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Sześć nowych ambulansów trafiło na wyposażenie pogotowia Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Ich wartość to ponad 3 mln zł. 

Podkarpacie

Śmierć na torach. 70-latek wpadł pod pociąg

JAROSŁAW. Do tragicznego wypadku doszło w sobotę na dworcu PKP w Jarosławiu. 70-letni mężczyzna zginął pod torami pociągu relacji Warszawa Wschodnia-Przemyśl Główny.

Podkarpacie

Alert IMGW. Silny mróz na Podkarpaciu, nawet - 20 stopni

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego mrozu jaki spodziewany jest na terenie całego województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Wypadek na torach w Widełce. Pociąg potrącił 49-letniego mężczyznę

PODKARPACIE. Szynobus jadący z Kolbuszowej do Rzeszowa potracił mężczyznę, który leżał obok torów. 49-latek z obrażeniami trafił do szpitala.

Podkarpacie

77-letni mężczyzna zginął w pożarze domu w Stalowej Woli

STALOWA WOLA. Do tragicznego pożaru domu jednorodzinnego doszło wczoraj w Stalowej Woli przy ul. Wiklinowej. W zdarzeniu śmierć poniósł 77-letni mężczyzna. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności pożaru.

Podkarpacie

Na moście kolejowym w Przemyślu ruch pociągów odbywa się już dwutorowo

PRZEMYŚL. Na nowym moście kolejowym w Przemyślu, oddano do użytku drugi tor. Nowa przeprawa zapewnia sprawny i bezpieczny ruch pociągów na trasie Kraków - Medyka.

Podkarpacie

S19 na Podkarpaciu. Cztery odcinki w budowie

PODKARPACIE. Pomimo tzw. kontraktowej przerwy zimowej na budowach, wykonawcy deklarują, że w miarę możliwości, będą wykorzystywać sprzyjające warunki pogodowe i prowadzić roboty w zakresie, w jakim pozwoli na to technologia.

Reklama