Rzeszów - Wtorek, 09.09.2025
Reklama

IMGW ostrzega: w środę burze na Podkarpaciu

Dodano: 03.09.2025 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne 1. stopnia dla części województwa podkarpackiego. Po południu i wieczorem spodziewane są burze z intensywnymi opadami deszczu, porywami wiatru do 70 km/h oraz lokalnie gradem.

Pierwsze ostrzeżenie obowiązuje w godz. 13:00–21:00 i dotyczy powiatów: bieszczadzki, brzozowski, jasielski, Krosno, krośnieński, leski, sanocki. Może spaść tam od 20 do 30 mm deszczu, prędkość wiatru osiągnie nawet 70 km/h. Lokalnie prognozowany jest opad gradu.

Drugie ostrzeżenie obejmuje obszar powiatów: jarosławski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, przemyski, Przemyśl, przeworski, rzeszowski, Rzeszów, strzyżowski. W godzinach 14:00–22:00 może tam spaść do 25 mm deszczu, lokalnie również grad. Wiatr powieje z prędkością do 70 km/h.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Leżajsku. Pociąg potrącił mężczyznę

LEŻAJSK. 74-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego zginął pod kołami pociągu. Sprawą zajmuje się policja.

Podkarpacie

Pędził ponad 200 km/h w obszarze zabudowanym

PODKARPACIE. 35-letni kierowca pędził fordem ponad 200 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Okazało się, że 35-latek na już na koncie podobne wykroczenie.

Podkarpacie

Co słychać na budowie S19 Babica - Jawornik?

PODKARPACIE. Zaawansowanie robót na budowie drogi ekspresowej S19 Babica – Jawornik wynosi około 21,5%. W ramach inwestycji powstanie m.in. osiem estakad i pięć wiaduktów.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Bieszczadach. 22-letni motocyklista zginął na miejscu

PODKARPACIE. 22-letni motocyklista stracił panowanie nad jednośladem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z innym motocyklem. Mężczyzna zginął na miejscu.

Podkarpacie

8 osób poszkodowanych w wypadku na DK19

PODKARPACIE. W miejscowości Wyżne, na drodze krajowej nr 19 doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów – bmw i volkswagena. W wypadku rannych zostało 8 osób.

Podkarpacie

W weekend upały na Podkarpaciu, nawet 33 stopnie. IMGW wydał ostrzeżenie

PODKARPACIE. To będzie gorący weekend. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z upałami, jakie prognozowane są na terenie województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

56-latek kąpał się w miejskiej fontannie. Został ukarany mandatem

PRZEMYŚL. 56-letni mężczyzna została ukarany mandatem w wysokości 200 zł za kąpiel w fontannie z niedźwiedziem na przemyskim Rynku. Podczas policyjnej interwencji, 56-latek popełnił jeszcze kilka wykroczeń.

Podkarpacie

Będzie bezpieczniej dla pieszych na DK9 w Głogowie Małopolskim. Podpisano umowę

RZESZÓW. Rzeszowski Oddział GDDKiA poinformował o podpisaniu umowy na realizację inwestycji, która ma poprawić bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych na DK9 w Głogowie Małopolskim. Zadanie o wartości blisko 439 tys. zł wykona...

Reklama