Rzeszów - Sobota, 21.06.2025
Reklama

Intensywne opady śniegu. Blisko 160 interwencji podkarpackich strażaków

Dodano:

KW PSP w Rzeszowie
KW PSP w Rzeszowie
PODKARPACIE. Podkarpaccy strażacy usuwali skutki intensywnych opadów śniegu w naszym regionie. W ciągu ostatnich 24 godzin było to blisko 160 interwencji. Na szczęście nikt nie został ranny.

Działania strażaków polegały przede wszystkim na usuwaniu połamanych konarów, gałęzi oraz drzew leżących na jezdniach i chodnikach. W trzech przypadkach konieczne było użyczenie agregatów prądotwórczych w domach, w których nie było prądu. Pomogły one zasilić urządzenia medyczne niezbędne do podtrzymania życia chorym.

Jedna z interwencji, w powiecie jarosławskim, dotyczyła zabezpieczenia fragmentu dachu domu jednorodzinnego, który prawdopodobnie zawalił się pod naporem śniegu.

Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach mieleckim, rzeszowskim i tarnobrzeskim.
 
Źródło: KW PSP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Śmiertelny wpadek na DW 875. Nie żyje 1 osoba

PODKARPACIE. W miejscowości Przyłęk, na drodze wojewódzkiej nr 875 doszło do zderzenia ciężarówki z samochodem osobowym. Kierująca osobówką poniosła śmierć na miejscu. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 2 tys. zakażeń, 3 zgony [25.01.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2004 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Z powodu chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarło 3 osoby.  Wyzdrowiało 812 osób. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Blisko 1500 nowych zakażeń, brak zgonów [24.01.2022]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 1481 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych. Wyzdrowiało 1257 osób.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 2001 zakażeń, 2 zgony [23.01.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2001 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 2 osoby. Przybyło 1017 ozdrowieńców.

Podkarpacie

Ponad 2300 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. 26 osób zmarło [22.01.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2329 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. Rekord zakażeń w kraju i na Podkarpaciu [21.01.2022]

PODKARPACIE. „Mamy 36 665 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem” – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w porannym raporcie. To najwyższa dobowa liczba nowych zakażeń od początku pandemii.

Podkarpacie

Uwaga! Ślisko na drogach i chodnikach

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego Podkarpacia.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [20.01.2022]

PODKARPACIE. Wwojewództwie podkarpackim potwierdzono 1913 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarło 27 osób. Przybyło 738 ozdrowieńców.

Reklama