Rzeszów - Środa, 07.05.2025
Reklama

Intensywne prace na budowie obwodnicy Sanoka

Dodano:

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA
Trwają intensywne prace na wszystkich frontach robót na budowie obwodnicy Sanoka w ciągu DK28. Inwestycje realizuje firma Max Bögl Polska sp. z o.o. Roboty mają potrwać do końca bieżącego roku.
 
Aktualnie Wykonawca kontynuuje roboty drogowe w zakresie wykopów i nasypów, umacniania skarp oraz humusowania i wykonywania podbudowy zasadniczej i pomocniczej, jak również roboty mostowe.
 
Realizowane są również roboty branżowe takie jak: wykonywanie kanalizacji deszczowej, budowa zbiornika podziemnego, budowa zbiorników retencyjnych, oświetlenie drogowe na rondach, łączniku ul. Okulickiego i miejscu do kontroli pojazdów oraz przebudowa sieci teletechnicznej i linii niskiego napięcia.
 
W związku z pracami budowlanymi w nocy z 16/17 kwietnia, 17/18 kwietnia oraz 18/19 kwietnia w godzinach od 23:30 do 5:30 ulica Okulickiego - na przecięciu z budowaną obwodnicą – zostanie wyłączona z ruchu.
 
Reklama
Trwa także remont ul. Dworcowej w Sanoku, który potrwa do końca czerwca br. W ramach inwestycji planowany jest także remont ul. Lipińskiego w ciągu DK84 (od km 1+800 do km 3+000). Tutaj prace rozpoczną się we wrześniu br.
 
Prace przy budowie 7-kilometerowego odcinka obwodnicy Sanoka rozpoczęły się w sierpniu 2017 roku. W ramach inwestycji powstanie 12 obiektów inżynierskich, 4 obiekty na potokach górskich, 6 przejść dla zwierząt i przepustów pod obwodnicą, 8 przepustów ramowych pod drogami bocznymi. Koszt inwestycji to blisko 140 mln zł.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Utrudnienia na drogach województwa w związku z ulewami

Policjanci i służby drogowe kierują ruchem w miejsach, w których występują utrudnienia lub drogi są zablokowane.

Podkarpacie

Szpital w Nowej Dębie ma nowy oddział

W szpitalu powiatowym w Nowej Dębie otwarto oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, który dobudowany został do budynku nr 1 szpitala. Oficjalne otwarcie z udziałem przedstawicieli władz województwa i starostwa odbyło...

Podkarpacie

Na Podkarpaciu maleje liczba dzieci i młodzieży

PODKARPACIE. W 2018 roku dzieci i młodzieży w wieku 7-20 lat było na Podkarpaciu 313,7 tys.

Podkarpacie

25-latek napadł z nożem na ratowników medycznych

SĘDZISZÓW MŁP. Do opisywanej sytuacji doszło 15 grudnia 2018 roku w Sędziszowie Małopolskim.

Podkarpacie

PKP PLK zapowiada lepsze i wygodniejsze podróże z Rzeszowa w stronę Bieszczad

PODKARPACIE. Podpisana umowa dotyczy linii na trasie Jasło – Nowy Zagórz.

Podkarpacie

Spowodował kolizję, wyszedł kupić alkohol, a policji tłumaczył że pił po zdarzeniu

NISKO. Policjanci zatrzymali  prawo jazdy i pobrali krew do badań na zawartość alkoholu.

Podkarpacie

Na S19 Sokołów Młp. - Jasionka powstanie druga jezdnia

Firma Mosty Katowice zajmie się zajmie się wykonaniem koncepcji dobudowy drugiej jezdni 19 na odcinku od Jasionki do Sokołowa Małopolskiego – Północ. Koszt inwestycji to blisko 3 mln zł.

Reklama