Rzeszów - Sobota, 01.11.2025
Reklama

Jest umowa na realizację odcinka S19 Dukla - Barwinek

Dodano: 11.10.2022 r.

fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na projekt i budowę 18-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Dukla-Barwinek. Inwestycję zrealizuje firma Polaqua za kwotę ponad 1,5 mld zł. Będzie to jeden z trudniejszych odcinków S19 pod względem budowy geologicznej i uwarunkowań środowiskowych.

Inwestycja realizowana będzie w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych, w systemie Projektuj i buduj. Zakres prac obejmuje budowę odcinka drogi ekspresowej o długości 18,2 km o przekroju dwujezdniowym (dwa pasy ruchu w obu kierunkach z zatokami awaryjnymi). W ramach zadania wybudowany zostanie węzeł drogowy Barwinek zlokalizowany w miejscu połączenia S19 z istniejącą DK19.

Powstaną także obiekty inżynierskie: 15 estakad, 10 mostów, 6 wiaduktów drogowych, 6 przejść dla zwierząt, a także szereg obiektów w ciągu dodatkowych jezdni.

Nowa droga zostanie wyposażona w urządzenia BRD oraz ochrony środowiska. Przebudowane i rozbudowane zostaną kolidujące drogi poprzeczne, a także infrastruktura techniczna oraz cieki i urządzenia melioracyjne. Powstaną również cztery miejsca do kontroli i ważenia pojazdów.
Reklama
Fragment drogi ekspresowej S19 między Duklą a Barwinkiem jest jednym z trudniejszych odcinków trasy pod względem budowy geologicznej i uwarunkowań środowiskowych.
Prace projektowe i roboty budowlane wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie mają zakończyć się w ciągu maksymalnie 42 miesięcy od daty podpisania umowy, z wyłączeniem okresów zimowych w czasie robót budowlanych.

Droga ekspresowa S19 to element międzynarodowego szlaku Via Carpatia, który na terenie województwa podkarpackiego będzie miał docelowo długość blisko 170 km. Do użytku oddano już 81,8 km drogi. 60,4 km pozostaje w realizacji, a kolejne 24,1 km jest w przygotowaniu.

 
Źródło: GDDKiA Oddział w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Podkarpaccy strażacy podsumowali ubiegły rok. Podczas uroczystości wręczono im nowy sprzęt

PODKARPACIE. W 2018 roku podkarpaccy strażacy wyjeżdżali do ponad 23 tysięcy zdarzeń. 

Podkarpacie

2,5 miesięczne dziecko miało problemy z oddychaniem. Policjanci pilotowali samochód do szpitala

ŁAŃCUT. Do niecodziennej interwencji doszło 1 lutego przed godz. 20 w Łańcucie na drodze krajowej 94. 

Podkarpacie

W przemyskim szpitalu otwarto nowoczesne call center

PRZEMYŚL. Pod  numerem (16) 736 05 00, pacjenci mogą załatwić sprawy w 23 poradniach znajdujących się przy ul. Monte Cassino i Sportowej.

Podkarpacie

Czwórka mężczyzn pobiła 28-latka z Przemyśla. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności

PRZEMYŚL. Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem przy ul. Czarnieckiego w Przemyślu.

Podkarpacie

9 zastępów straży pożarnej gasiło pożar pensjonatu w Kalnicy

KALENICA. Trwa ustalanie przyczyn nocnego pożaru obiektu wypoczynkowego w Kalnicy. W akcji gaśniczej udział brało 9 zastępów straży pożarnej. Ewakuowano 18 osób.

Podkarpacie

Poważny wypadek w Jaworzu Górnym. Jednego z poszkodowanych przewieziono do szpitala helikopterem

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło dzisiaj przed godz.11 w Jaworzu Górnym.

Podkarpacie

Kobieta wezwała pogotowie ratunkowe, bo znajomy nie podał jej herbaty

LEŻAJSK. Za bezpodstawne wezwanie medyków poniesie odpowiedzialność przed sądem.

Reklama