Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Jest zgoda na kolejny odcinek S19. Powstanie most na Sanie

Dodano:

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA
Do 2021 roku ma powstać nowy, 9-cio kilometrowy odcinek S19 Zdziary – Rudnik nad Sanem. Decyzja ZRID posiada klauzulę natychmiastowej wykonalności, w związku z czym wykonawca może niezwłocznie rozpocząć prace.

Wojewoda Podkarpacki wydała decyzję na realizację odcinka S19 Zdziary-Rudnik nad Sanem (dł. ok. 9 km). To pierwsza decyzja ZRID dla podkarpackiego odcinka trasy Via Carpatia między Sokołowem Młp. Inwestycja będzie realizowana w systemie projektuj-buduj. Wykonawca w ramach umowy zobowiązany był do opracowania projektu budowlanego, projektu wykonawczego wraz ze specyfikacjami technicznymi oraz uzyskania decyzji ZRID na budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej o długości ok. 9 km, wraz z obiektami inżynierskimi, towarzyszącą infrastrukturą i urządzeniami bezpieczeństwa ruchu.

W ramach inwestycji na rzece San powstanie most o długości blisko 400 m. Będzie on budowany w pierwszej kolejności. Równocześnie prowadzone będą prace przygotowawcze związane z wycinką drzew, rozbiórką budynków oraz  przebudową kolidującej infrastruktury technicznej.
Reklama
Zakres robót obejmuje wykonanie docelowo drogi dwujezdniowej o długości ok. 9 km wraz z budową obiektów inżynierskich (1 most na rzece San, 8 wiaduktów w tym przejścia dla zwierząt dużych i średnich górą i dołem, 9 przepustów w tym zespolone z przejściami dla zwierząt), przebudową kolidującej infrastruktury technicznej oraz budową dróg dojazdowych dla zapewnienia połączeń lokalnych oraz urządzeń ochrony środowiska.

Zgodnie z podpisaną umową, 9-kilometrowy odcinek powinien być gotowy w październiku 2021 roku.

 
Źródło: GDDKiA Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

900 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 23 osoby [8.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 900 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Ostatniej doby odnotowano 23 zgony w wyniku zakażenia koronawirusem, w tym 21 z nich dotyczyło osób z chorobami współistniejącymi.

Podkarpacie

Trudne warunki drogowe na Podkarpaciu. Policjanci apelują o ostrożność

PODKARPACIE. Padający śnieg, śliska i mokra nawierzchnia od rana uprzykrzają życie kierowcom. Policja apeluje o dostosowanie prędkości do trudnych warunków na drogach Rzeszowa i Podkarpacia.

Podkarpacie

Blisko 30-kilometrowy odcinek S19 oddany do ruchu

PODKARPACIE. Kierowcy mogą już korzystać z nowej drogi szybkiego ruchu, łączącej Rudnik nad Sanem z Łowiskiem. Do użytku oddano 28-kilometrowy odcinek drogi S19, będącej częścią trasy Via Carpatia.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Blisko 800 zakażonych, 30 zgonów [7.12.2021]

PODKARPACIE. MZ potwierdziło 789 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 810 osób wyzdrowiało. W wyniku zakażenia COVID-19 zmarło 30 osób.

Podkarpacie

Troje rannych po wypadku na przejeździe kolejowym. Ciężarówka zderzyła się z szynobusem

PODKARPACIE. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Jadachach (pow. tarnobrzeski) ciężarówka zderzyła się z szynobusem relacji Rzeszów – Lublin. Ranni zostali maszynista i dwoje pasażerów.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 360 nowych zakażeń, brak zgonów [6.12.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 365 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 1046 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Rusza 13. edycja "Świeć się z Energą". Które miasto zaświeci się najładniej na Podkarpaciu?

W najbliższy piątek rusza coroczny plebiscyt Energi, w którym wybierane są miasta z najpiękniejszymi iluminacjami świątecznymi. Głosujący zadecydują też, dokąd trafią nagrody o wartości 200 tys. zł. Akcji towarzyszy konkurs fotograficzny.

Podkarpacie

Będzie więcej połączeń z Mielca do Dębicy. Od 2022 modernizacja kolejnego odcinka L25

PODKARPACIE. PKP PLK dokonało wyboru oferty na rewitalizację odcinka kolejowego z Mielca do Padwi Narodowej. Prace ruszą w przyszłym roku i potrwają do 2023.

Reklama