Rzeszów - Piątek, 10.07.2026
Reklama

Jest ZRID dla budowy obwodnicy Leska

Dodano: 08.07.2026 r. / Redakcja

fot. PUW w Rzeszowie
fot. PUW w Rzeszowie

PODKARPACIE. Kolejny krok w kierunku budowy obwodnicy Leska. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul wydała decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji. W ramach zadania powstanie m.in. nowy most na rzece San.

Długość nowej drogi wniesie około 4,5 km. Jej początek będzie stanowić rondo na drodze krajowej nr 84, następnie trasa będzie przebiegać nowym mostem przez rzekę San i kończyć się w Huzelach na projektowanym rondzie, gdzie połączy się z istniejącą drogą wojewódzką nr 894.

W ramach inwestycji zaplanowano m.in. budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 894 wraz z odcinkami nawiązania, przebudowę istniejących dróg publicznych, budowę skrzyżowań, zjazdów oraz infrastruktury dla pieszych i rowerzystów.

Ważnym elementem zadania będzie budowa mostu M1 na rzece San. Przeprawa będzie pełniła również funkcję przejścia dla dużych zwierząt. Powstaną także mniejsze obiekty inżynierskie, w tym mosty M2 i M3 oraz przepusty umożliwiające migrację małych zwierząt.

Reklama

Zakres prac obejmie również budowę zatoki autobusowej, chodników, ścieżek rowerowych i pieszo-rowerowych, ekranów akustycznych, oświetlenia drogowego, kanału technologicznego oraz systemu odwodnienia. Przewidziano także przebudowę sieci uzbrojenia terenu i zastosowanie rozwiązań chroniących środowisko.

Nowa droga ma zapewnić ciągłości i płynność ruchu pomiędzy drogą krajową nr 84 zlokalizowaną na prawym brzegu rz. San a drogą wojewódzką nr 894 na jej lewym brzegu.

Inwestorem i wykonawcą przedsięwzięcia jest Zarząd Województwa Podkarpackiego. Inwestycja ma usprawnić komunikację w Bieszczadach, zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców i kierowców oraz poprawić komfort podróżowania.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Blisko 200 zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 11 osób [24.03.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 197 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Od 28 marca koniec obowiązku noszenia maseczek

RZESZÓW. Od poniedziałku, 28 marca rząd znosi obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Zniesiona zostaje również izolacja i kwarantanna.

Podkarpacie

Pijana matka opiekowała się dzieckiem. Miała ponad 3 promile

PODKARPACIE. Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miała 43-letnia kobieta, która opiekowała się swoją 5-letnią córką. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [23.03.2022]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 167 zakażeń koronawirusem, w tym 19 ponownych zakażeń.

Podkarpacie

Obwodnica Pilzna. Jest umowa na koncepcję programową

PODKARPACIE. Pracownia Inżynierska KLOTOIDA opracuje koncepcję programową dla budowy obwodnicy Pilzna za kwotę blisko 1,5 mln zł. Zgodnie z podpisaną właśnie umową ma na to 12 miesięcy.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 200 zakażeń na Podkarpaciu, brak zgonów. [22.03.2022]

​PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 201 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim, w tym 19 ponownych zakażeń

Podkarpacie

Życie rocznego chłopca z Ukrainy było zagrożone. Pomogli policjanci

MEDYKA. Dzięki szybkiej i sprawnej interwencji policjantów, udało się pomóc rocznemu chłopcu z Ukrainy, który wymagał natychmiastowej hospitalizacji. Dziecko na czas trafiło pod opiekę specjalistów.

Podkarpacie

Ruszyła infolinia ZUS w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy

PODKARPACIE. Infolinia jest dostępna w dni robocze - od poniedziałku do piątku - w godzinach od 8:00 do 18:00.

Reklama